Başkan Erdoğan "Türkçemize Sahip Çıkmayı Sürdüreceğiz!"
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Başkan Erdoğan
26.09.2020 09:39:54

 

Başkan Erdoğan "Türkçemize Sahip Çıkmayı Sürdüreceğiz!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 26 Eylül “Türk Dil Bayramı” Mesajı:

Dünyanın en kadim ve yaygın dillerinden biri olan Türkçe, bugün geniş bir coğrafyada farklı lehçe ve ağızlarla kıymetini, zenginliğini ve ayrıcalığını ortaya koymaktadır.

 

Türk milleti olarak binlerce yıllık yazılı kültür geçmişimizi, kesintisiz devlet geleneğimizi ve âlemşümul medeniyet birikimimizi aynı zamanda dilimiz Türkçeye borçluyuz.

 

Kültür ve medeniyetin köşe taşı olan dil, hiç kuşkusuz bir milletin kimliğinin ve karakterinin en belirleyici unsurudur. Dolayısıyla dilini kaybeden bir toplumun diğer değerlerini koruması çok zordur.

 

Biz de bilimde, teknolojide, ekonomide, sanayide, ticarette ve her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ederken, dilimizi “milli ruhumuz” olarak görüp sahiplenmek mecburiyetindeyiz.

 

Dilin, bir toplumun geçmişiyle bağ kurup geleceğe yürümesinin en önemli vasıtası olduğunun bilinciyle, Türkçemizi hayatın her alanında bütün derinliği ve zenginliği ile yaşatmalıyız.

 

Günlük yaşamdan sosyal medya mecralarına, her alanda Türkçenin doğru ve güzel kullanımına hassasiyet gösterilmesi, devraldığımız zengin dil mirasını gelecek nesillere aktarmanın en önemli adımı olacaktır.

 

Türkiye ile birlikte Avrupa’dan Asya’nın derinliklerine kadar geniş bir coğrafyada konuşulan Türk dilinin önemi her geçen gün daha iyi idrak edilmektedir.

 

Eğitimden kültüre, ticaretten iletişime bütün alanlarda Türkçe’nin potansiyelinin giderek arttığını görmek bizler için iftihar vesilesidir.

 

Dilimizin zenginliklerinin tamamını kucaklayan bir anlayışla Türkçemize sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

 

Bu vesileyle 26 Eylül Türk Dil Bayramı’nın milletimiz için bilinçlenmeye vesile olmasını diliyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 26 Eylül Türk Dil Bayramı Türk Dil Bayramı Erdoğan Türkçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER