Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 14-10-2022 16:17   Güncelleme : 14-10-2022 16:17

Batı Medeniyeti ve Özellikleri

Türkiye’nin ekonomik, askeri, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi bir çok Avrupa ülkesini çıldırtmış durumdadır. Başta nüfus olmak üzere her türlü konuda çöküş yaşayan Batı devletleri, Türkiye’nin gelişmesinden rahatsız olduklarını göstermekten çekinmemektedir.

Batı Medeniyeti ve Özellikleri

Diplomasinin en temel kurallarını ayaklar altına alan çirkin muameleler, aslında Batı dünyasının gerçek yüzünü göstermektedir. Bu durumda Batılı ülkelerin içlerini dışına çevirmiş olsanız domuz, maymun ve yılan gibi hayvanlara benzemiş olduğunu görürsünüz. İşte bunu çok açık bir şekilde bazı ülkelerin televizyon ve medya kanallarında görebiliyoruz.

 

Tanzimat sonrası Osmanlı aydınının içine düştüğü acı durum ve Sabetaycı Yahudilerin eğitim kurumlarını işgal etmesi sonucunda Batı hayranlığı geniş halk kesimlerini etkilemiştir. Hatta bu durum o dönemde yazılan edebi metinlerde kendisini açıkça göstermektedir. İşte biz Müslümanları dünya rahatından ve ecnebileri ahiret saadetinden mahrum eden, Müslüman aydınlarının içine düştüğü bu yanlış anlayış ve zandır.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Recep YAZGANRecep YAZGAN