Berat Bey Berat Edecek mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Berat Bey Berat Edecek mi?
09.11.2020 09:59:26

 

Berat Bey Berat Edecek mi?

Ah ah şu siyaseti bir türlü saygın bir iş haline getiremedik!

Akşamdan beri Berat Albayrak’ın istifa haberiyle sosyal medya çalkalanıyor. Üretime dayalı olmayan ekonomimiz zaten diken üstünde ne yazık ki piyasalar daha da belirsizleşti ne hikmetse başta Berat beyin kendisi olmak üzere yetkili bir ağızdan bir beyanat alamadık.

Berat bey Enerji bakanıyken TEAŞ/DEAŞ’a bir ayar getiremedi, vatandaşların elektrik sorunu dahi yeterince çözememişken, Ekonominin başına, Hazine ve Maliye bakanlığına gelmesi pek hayırlı bir karar değildi sanki. Belki adam gerçekten başarılı bir kişi ama Cumhurbaşkanımızın damadı olması bu kademelere gelmesine olumsuz bir imaj bırakıyordu.

Görüyorsunuz bu istifa haberinin böyle orta yerde kalması da bu konudaki beceriksizliğinin bir işaretidir galiba.

İstifa etmek elbette ki her çalışanın hakkıdır. Maalesef öyle bir nesil yetiştirdik ki “İstifa” kelimesinin anlamını bile bilmiyor. İstifa: Görevden çekilmek için af dilemektir, yani bana bu vazifeyi verdiniz kusurumu bağışlayın ben ancak buraya kadar yapabildim demektir. Ama istifanın şekli ve zamanı çok önemlidir. Bu istifa haberine baktığımız zaman hem şekil bakımından hem zaman açısından yerinde bir istifa değildir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER