Bir Büyük Amiralin Hikâyesi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bir Büyük Amiralin Hikâyesi
10.11.2020 07:49:11

 

Bir Büyük Amiralin Hikâyesi

Siz onu tanımazsınız. Türk Deniz Kuvvetleri ise hiç bilmez. Zira Türk ve İslam dünyası ile ilgilenecek bir subayı yoktur. Özellikle 28 Şubat 1997 sürecinde bu konuda bilgili bütün askerleri teker teker ordudan atarak büyük bir temizlik yapılmıştır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve denizcilik tarihi ile ilgilenen resmi kuruluşlarda da adını duyamazsınız. Çünkü Hazreti Muhammed Aleyhissalatü Vesselam’ın neslinden gelen seyyidlerle ilgilenmezler. Onlar sadece uydurma kahramanları cilalamakla meşguldürler.

 

Dünya üzerinde de bu büyük amirali bilen onun akıllara durgunluk veren büyük seferlerini anlayabilen çok az sayıda insan vardır. İşte bu yazı sayesinde kendisi hakkında birkaç kelime öğrenmiş olacaksınız.

 

Büyük Amiral Zheng He, Türk ve Arapların yetiştirdiği dünyanın en büyük denizcilerinden bir tanesidir. Asıl ismi Muhammed Hasan Şemsettin’dir. Dedeleri Buhara’dan gelmiştir. Araplar kendisini Mahmut Hasan Şems olarak tanırlar. Uzakdoğu ve Çin’de Ma He ve San Bao olarak bilinir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER