Bizim Çocukları Ateşe Atan Kim?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bizim Çocukları Ateşe Atan Kim?
29.12.2020 06:48:38

 

Bizim Çocukları Ateşe Atan Kim?

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

 

 Sanal medya uygulamaları, insanlarının vakit geçirme oyuncakları adeta. Özellikle kullanıcılarının akıllı mı? Değil mi? Diye soru sorduracak kadar ‘Hadi canım bu kadar da olmaz ‘ dedirten videoları  bir şekilde görüyoruz. İsim  vermek istemem ama amaçlarla araçların değerleri yer değiştirdiğinden beri amaçsız olarak kullandığımız teknolojik araçlarımız başımızın belası olamaya doğru gidiyor.

 

  Küresel mübtezellerin insanlarla alay ettikleri, gizlisinin saklısının olmadığı, tek dertlerin takipçi sayısı ve kaç beğeni aldığına indirgeyen; amaçsız, sevdasız ve davasız toplumların orta yerinde kaldık. Gönlümüzden anlayanlarla da yanlış anlaşılacağız korkusundan,  aramıza sırat köprüsü kurmaktan çekinmediğimiz zamanlardayız işte.

 

  Ülkenin en zorlu zamanları olarak adlandırılan,  yetmişli ve seksenli yıllarda gencecik vatan evlatları bir birine kırdırıldı.O dönem insanlarımızın gencecik evlatları ideolojik kavgalarda birbirini kovalarken oyunu kuranlar sadece seyretmekle kalmışlardı. Yakın zamanda o büyüklerden biri ‘ Bir sağdan bir soldan astık’ diyecek kadar yaşanılanların vahametini ortaya koymuşlardı. Bir İbrahim çıkmadı  meydanda  duran putları kıracak!

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER