BM Dandik İşlerle Uğraşıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
BM Dandik İşlerle Uğraşıyor!
06.10.2020 06:49:09

 

BM Dandik İşlerle Uğraşıyor!

Dünyada zulüm, haksızlık, fakirlik ve mutsuzluk diz boyu iken 193 devlet üyeli Birleşmiş Milletler işini gücünü bırakmış Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ile uğraşıyor, daha açık bir ifadeyle ayak işleri, yazık ki ne yazık!

Hele öncelikle ve özellikle şu karar alma mekanizmasını adil hale getir, hiç olmazsa salt çoğunlukla aldığın kararları al ve uygulanması için bir müeyyiden olsun. Senin kararların beş daimi üyeden birinin dahi vetosuna takılıyorsa sen git o varlığını külahıma anlat, yönetim tarzın işe yaramadığı için cinsiyetsizlik gibi adi projelerin peşine düşmüş iş yaptığına dair bir görüntü veriyorsun.

Sen her şeyden önce Allah’ı tanı Kur’an’ın adalet anlayışından faydalanmaya bak, kıt insan aklıyla dünyayı idare etmeye çalışırsan böyle başın önünde eğik olur ey BM! İlahi Öğreti adına adaleti ayakta tut ki dünyanın mazlum ve mağdur insanları seni alkışlasın ta ki başın dik olsun.

Toplumsal cinsiyet eşitliği nedir? merak eden varsa bir az anlatayım.

Doğum olayı hariç her yönüyle kadın erkeğe, erkek kadına benzeyecek, biri diğerinin rolünü üstlenecek, kadın erkek tuvaleti ve hamamı aynı olacak. Çocuğun altını bir kadın bir erkek temizleyecek, mutfakta bir o bir o yemek yapacak, kadına hamın efendi, erkeğe bey efendi demek yasaklanacak, herhalde heyy diye sesleneceğiz cinsiyet yok ya.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER