Bu Rektörleri Cumhurbaşkanına Kimler Taşıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bu Rektörleri Cumhurbaşkanına Kimler Taşıyor!
27.08.2020 13:10:53

 

Bu Rektörleri Cumhurbaşkanına Kimler Taşıyor!

Batman Üniversitesi Rektörlük seçimi 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsü nedeniyle iptal edilince 2017 yılında Cumhurbaşkanı tarafından Prof. Dr. Aydın Durmuş Rektör olarak atandı.

Kamuoyunun 2017 yılında Batman Üniversitesi İslami İlimler Dekanlığına gönderdiği ‘pardösü ve peçe giyen öğrenciler hakkında işlem yapılması talep edilen’ yazısıyla yakından tanıdığı Aydın Durmuş hakkında, Cumhurbaşkanlığı ve YÖK’e gönderilmiş olan dosya münderecatına kısa bir özet olarak temas etmek istiyorum.

2011 yılında YÖK onayıyla Türkiye genelinde ABD’ye dil kursu için gönderilen 30 öğretim üyesinden Batman Üniversitesi çalışanı 3 öğretim üyesi FETÖ üyeliği iddiasıyla ihraç ettirdi.

İptal edilen rektörlük seçimlerinde başka adaylara oy vereceklerini ifade eden öğretim üyelerini düzmece ve sipariş üzerine hazırlatılan raporlar gerekçe göstererek FETÖ üyesi olmakla suçlayarak görevlerinden uzaklaştırdı.

İhraç edilen akademisyenler hem yargıda ve hem de komisyonlarda aklandı ve KHK gereği her biri bir başka Üniversitede göreve iade edildi.

Rektör adayları Prof. Dr. Tahir Nalbantçılar, Dr. Tahir Sevinç ve Atila Bozdağ’ı düzmece raporlarla ihraç ettirdi, bu üç öğretim üyesi de aklanarak görevlerine döndü.

Akademisyenleri FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle ihraç eden Durmuş, 2012 yılında halen tutuklu olan Samsun FETÖ imamı ile birlikte, KHK ile kapatılan TÜTEV adlı STK’da seminerler veriyordu.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
zeydan     2020-08-27 way anasını sayın seyirciler. walla çok ilginç.
GALERİLER