Bünyamin’ler Benjamin’lere Dönüşürse…
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bünyamin’ler Benjamin’lere Dönüşürse…
24.08.2020 14:13:15

 

Bünyamin’ler Benjamin’lere Dönüşürse…

            Başlıktaki isimler sembolik olup herhangi bir kişiyi hedef almanın ötesinde bir zihniyeti irdelemek için seçilmiştir. Bu isimleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

            Bünyamin bizi ve bize ait tüm değerleri temsil ederken, Benjamin’de ötekini ve bizim dışımızdakileri temsil etmektedir. İmparatorlukların yok olması ile ortaya çıkan ulus devletleri bir arada tutan ortak değerleridir. Dünya görüşleri ve yaşam tarzları farklı olmakla birlikte milli konularda ortak paydada buluşmak gibi bir misyonları her zaman olmuştur.

            Dünya tarihinin değişik dönemlerinde mesela, Faşizm veya Kominizim gibi tüm toplumu korkutan soğuk savaş döneminin küresel tehditleri ortadan kalkınca, yeni düşmanlara ihtiyaç hâsıl olmuştur.  Toplumun biriken enerjisini absorbe etmek adına kutuplaşmalarla denge kurulmaya çalışılmıştır. Bilişim çağıyla birlikte sosyal medyanın da katkısıyla tabir caizse insanların gazı alınmıştır. Bu bir propaganda yöntemi olup tüm iktidarlar bunu kullanmaktadırlar. Bu aşamada eksen kaymasına neden olacak doğalgazı bir müjde olarak ortaya koysanız bile ortaya çıkan ideolojik kutuplaşma ile herkesi memnun etmeniz mümkün olmayacaktır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER