Canikli Öğrenciler Ecdadın İzinde
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canikli Öğrenciler Ecdadın İzinde
20.08.2022 13:23:29

 

Canikli Öğrenciler Ecdadın İzinde

Canik Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında ilçedeki öğrencilere yönelik Çanakkale ve Bursa gezisi düzenledi.

Canik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen gezi programına katılan ilçedeki öğrenciler, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı tarafından yolcu edildi.  

 “Gençlerimizi şüheda diyarı Çanakkale’ye uğurluyoruz”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçedeki gençleri her fırsatta tarihi ve manevi değerleri olan şehirlerle buluşturduklarını belirtti.  Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Gençlerimizi nice zaferlere şahitlik eden şüheda diyarı Çanakkale’ye uğurluyoruz.  Gençlerimizden istirhamım ziyaret ettikleri noktalarda ecdadımızın vatan uğruna verdikleri mücadeleyi zihinlerinde canlandırmaları ve yüreklerinde hissetmeleridir. Gençlerimizi tarihi ve manevi değerleri olan şehirlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Vatan uğrunda şehit olmuş tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

Öğrenciler üç gün boyunca sürecek Çanakkale ve Bursa gezisinde  Çanakkale Şehitliği, Conk Bayırı, Gelibolu Yarımadası, Bursa Ulu Cami, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri gibi bir çok tarihi ve manevi mekanları ziyaret edecekler.

 

 

Canikli Öğrenciler Ecdadın İzinde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri