Canik’te Ramazan Dolu Dizgin Yaşanıyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik’te Ramazan Dolu Dizgin Yaşanıyor
15.04.2022 16:52:11

 

Canik’te Ramazan Dolu Dizgin Yaşanıyor

Her fırsatta ilçe halkıyla bir araya gelen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan’da da gönül köprüsü kurmaya devam ediyor.

Ramazan’ın feyiz ve bereket ikliminden tüm ilçe halkı ile birlikte faydalanma gayreti içinde olduklarını söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Ramazan ayını ilçe halkımızla birlikte her açıdan dolu dolu, coşku içinde idrak ediyoruz. Bu Ramazan’da da iftarlarla, teravihlerle, sahurlarla Ramazan ayının feyiz ve bereketinden en güzel şekilde faydalanma imkânı buluyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” diye konuştu. Ramazan ayının birlik ve beraberlik vesilesi olduğunu hatırlatan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Ramazan birlik ve beraberlik duygularının doruğa ulaştığı bir aydır. Bu kutsi zaman dilimini ilçe olarak en güzel şekilde, dolu dolu geçirmek gayreti içindeyiz. İlçe halkımızla bir bütün olup bu mübarek günlerin feyzinden, bereketinden faydalanarak bu zaman dilimini en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Allah bu feyiz ve bereketten hepimizi istifade ettirsin” dedi.

Ramazan kardeşlik vesilesi

Ramazan’ı ilçe olarak birlik ve beraberlik adına dolu dolu geçirdiklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Ramazan boyunca hemen hemen her akşam bir ailemizin evinde iftar sofrasında buluşuyoruz. İlçe sakinlerimizin iftar davetlerine icabet ediyoruz. Evlerini, gönüllerini bize açan vatandaşlarımızla buluşuyoruz” dedi. Toplu iftar programlarıyla daha geniş gönül birliktelikleri kurulduğunu belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu Ramazan’da da ilçe halkımızla iftar vesilesiyle pek çok kez bir araya geldik. Dünya Romanlar günü vesilesiyle ilçemizde ikamet eden Roman vatandaşlarımızla iftar programında buluştuk. İlçemizi birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yönettiğimiz Canik Belediye Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve aileleriyle birlikte iftar yapma imkânımız oldu. Canik Belediyesi çatısı altında halkımıza hak ettiği hizmeti sunmak için fedakârca çalışan ekip arkadaşlarımızla Ramazan dolayısıyla bir araya geliyoruz” dedi. Teravih ve sahur programlarıyla ilçe halkıyla bir araya geldiklerini dile getiren Başkan Sandıkçı, “Mübarek Ramazan ayı teravih namazı sonrasında vatandaşlarımızla sevgimizi güçlendiren, bağlılığımızı artıran ortamlar oluşturup çay eşliğinde sohbetler ediyoruz. Sahur programları düzenleyerek gençlerimizle buluşuyoruz. Kardeşlik vesilesi olan Ramazan’ı tüm coşkusuyla yaşamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“Çocuklar Ramazan’ın neşesi”

Çocuklarla ve gençlerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu Ramazan’da da geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimizle buluşma imkanına kavuştuk çok şükür. İlçemizde çocuklara yönelik Ramazan eğlencelerimiz devam ediyor. Mahallemde Ramazan Coşkusu adıyla her hafta farklı bir mahallemizde etkinlikler düzenliyoruz. Geleneksel Ramazan eğlencelerimizi çocuklarımızla buluşturup onlara unutamayacakları bir ay yaşatmaya gayret ediyoruz” dedi.

Her sene olduğu gibi bu yıl da Ramazan vesilesiyle ilçede yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara yardım ulaştırmaya devam ettiklerini hatırlatan Başkan İbrahim Sandıkçı, “Halkımızla gönül gönüle, ilk günkü heyecanla, birlik ve beraberlik içinde Canik için çalışmaya devam ediyoruz. Ulaşılmadık tek gönül bile kalmasın diye herkesin gönlüne dokunmak, herkesle kardeşlik kurmayı amaçladık. Rabbim birlik ve beraberlik içinde nice Ramazanlara kavuşmayı cümlemize nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Canik’te Ramazan Dolu Dizgin Yaşanıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri