Çarşamba Belediyesi’nden Ailelere Psikolojik Destek
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber  Samsun'dan son dakika haberler – dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çarşamba Belediyesi’nden Ailelere Psikolojik Destek
04.09.2020 12:29:58

 

Çarşamba Belediyesi’nden Ailelere Psikolojik Destek

Çarşamba Belediyesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, 15 ayda Danışmanlık Merkezi’ne gelen 67 ailenin yuvasını yıkılmaktan kurtardı.

Aile bütünlüğünün bozulmaması ve bilinçsiz çocuk yetiştirmenin önüne geçebilmek adına Mayıs 2019’da Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan tarafından kurulan Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, çiftlere yönelik doğru iletişim ve psikososyal desteklerle çiftler arası problemlerin büyük ölçüde çözüme ulaştırıyor.

Danışmanlık Merkezi’nde Psikolog ve Aile Danışmanı olan uzmanların yetişkinlere ve çocuklara hizmet verdiğini söyleyen Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Şu ana kadar boşanma sürecine giren ve bize başvuru yapan 67 ailemizin yuvasının dağılması önlendi. Problem yaşayan eşler boşanma süreci başlamadan Kliniğimize başvururlarsa Psikolog ve Aile Danışmanı olan uzmanlarımız onlara bu süreçte daha iyi destek olacaklardır. Çocuklarımıza rol ve model olan bir aile yapısı kurulmasına destek veriyoruz. Kendi içinde çözülemeyen problemler, uzmanlar tarafından verilen uygulamalarla ve takiple daha hızlı çözüme kavuşmasını sağlıyoruz.”

Başkan Doğan “Belediye personelimiz de psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanarak, alanlarında daha verimli ve ekip ruhu ile çalışmalarına katkı sağlıyoruz. Merkezimizde alanlarında uzmanlaşmış psikolog ve psikolojik danışmanlar tarafından, her yaş grubuna hitap eden( Çocuk- Ergen- Yetişkin) psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir.  Bu hizmet bireylerin ve ailelerin yaşadığı sorunlara yardımcı olmak, insanların  huzurlu ve bilinçli olmalarına katkı sağlamaktır. Kliniğimiz pandemi sürecinde hemşerilerimize psikolojik danışma hattı üzerinden kesintisiz hizmet vermeye devam etmiştir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın üniversite tercihlerinde uzmanlarımız rehberlik desteği vererek, öğrencilerimizin doğru tercih yapmalarına yardımcı oldular. İnşallah pandemi sürecinden sonra halk ve okul seminerleriyle hemşerilerimizle buluşmayı planlıyoruz. Merkezimiz tüm hemşerilerimizin hizmetindedir” dedi.

Çarşamba Belediyesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Psikolojik Destek Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Halit Doğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER