CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Sordu Terme’de İşçilerden Alınan Paralar Nerede!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Sordu Terme’de İşçilerden Alınan Paralar Nerede!
11.01.2021 06:24:26

 

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Sordu Terme’de İşçilerden Alınan Paralar Nerede!

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Samsun Büyükşehir Belediyesinde meynadana gelen rüşvet yolsuzluğuyla alakalı olarak, Eski Terme Belediye başkan Şenol Kulun açıklamaları da, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın açıklamaları da işi daha da içinden çıkılamaz bir hale getirdiğini kaydetti.

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel şunları kaydetti;

Eski Terme Belediye başkanı Sayın Şenol KUL  Teme ve Büyükşehir  Belediye Başkanının da tutuklanan daire başkanı Karakaş’ın 'sıkıntılı işlerinden haberleri olduğunu, bizzat kendilerinin  bilgilendirdiğini' açıklamış, “O kişi bende çalışırken işçilerin ikramiye alacakları vardı. İşçilerle konuştum, hepsi 2-3-5 bin lira belediyeye kendi alacaklarının faizlerinden bağış yaptı.

Paramız oldukça ödeme yapıyorduk, işçiden yapılan o bağış kesintiler de belediyenin kasasına giriyordu. O işi takip eden de 'şimdiki tutuklu kişiydi. Seçimde yeniden aday yapılmadım ve Ali Kılıç başkan oldu. Görev değişikliği sürecini fırsat bilip parayı zimmetine geçirmiş. Belediye içinde birinin ihbarıyla iş ortaya çıktı. Duyunca Başkan Ali Kılıç'ın bizzat yanına giderek o para ile ilgili soruşturma açmasını önerip ‘sonra sıkıntı olur, devletin parası’ dedim. Demiştir.

 

Söz konusu İdalar ile Terme belediyesinden yapılan açıklamada:

“Basın organlarında 2014 yılında ödemesi gerçekleştirilen işçi ikramiyeleri ile ilgili iddia edilen zimmet- senet iddiaları ile ilgili kurumumuza ulaştırılmış herhangi bir bilgi, belge veya beyan bulunmamaktadır.  Denilmiştir.

Ayrıca AKP Terme İlçe Başkanın Yaptığı açıklamada bir soruşturma başlamadığı anlaşılmıştır.

 

UNUTTURMAYACAĞIZ!

Buradan Terme Belediye Başkanına ve Ak partili yetkililere soruyoruz.

Eski Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın Basın açıklaması yasal bir beyandır. Bırakın aklımızla dalga geçmeyi.

 

İŞÇİLERDEN ALINA PARALAR NEREDE!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Demir e soruyoruz.

Terme Belediyesinde  Görevlerinden alınmış  kişiyi  Ali Kılıç'ın 15 günde görevlerinden almasına ve sizi uyarmasına  rağmen hangi gerekçeyle mali hizmetlerin başına getirip daire başkanı yaptınız.?..

İş hayatına memur olarak başlamış ve finalini milyonarlarca TL paranın yönetildiği dairenin başına jet hızı ile yükseltilmenin sebebi nedir.

Bize göre Büyük şehir belediyesi bir tane bürokratın gücü yetmez bir bürokrat tek başına cesaret edemez. Bu organize işin içinde başka kimler var.

Ele geçirilen 10 milyon TL nakit. İddia edilen ziynet eşyaları, başkaları adına açılmış hesaplardaki paralar, Kasadan çıkan paralar kimden alındı ne karşılığı alındı?

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Fatih Türkel CHP Samsun CHP Terme Terme Belediye başkanı Şenol Kul Şenol Kul Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç Ali Kılıç Samsun Büyükşehir Belediyesi Mustafa Demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serhat     0000-00-00 Siz önce teröre ve tecavüzcülere desteği bırakın ey chp böyle millet kanmaz bayanların yanında olmayıp hakkını savunamayan parti nasıl ilçe teslim edilsin millet körmü
Advert
GALERİLER