Çocuklar Kütüphanede Buluşuyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocuklar Kütüphanede Buluşuyor
31.03.2022 13:33:46

 

Çocuklar Kütüphanede Buluşuyor

Samsun Genç İHH gönüllüleri kütüphane haftasını çocuklarla birlikte kutladılar. Gazi halk kütüphanesinde yapılan programa Samsun Genç İHH gönüllüleri, çocuklar ve aileleri katıldı.

Gazi halk kütüphanesi personeli çocuklara kütüphaneyi gezdirip, birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştiren Samsun Genç İHH gönüllüleri kütüphane etkinliğine katılan çocuklarla birlikte kitap ayracı yaptılar.

Samsunda çocuk alanında yapmış olduğu faaliyetlerle ilgi toplayan Samsun Genç İHH Çocuk Başkanı Beder “ Çocuklar Kütüphanede Buluşuyor etkinliğimizle çocuklara kütüphaneyi sevdirmeyi, kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor, bu bağlamda çeşitli etkinliklerle zenginleştirdiğimiz buluşmalarımızı düzenli olarak yapmak istiyoruz.” dedi.

Samsun Genç İHH Başkanı Emre Güneş  “ Çocuklara okuma ve kütüphane kültürünü aşılamayı amaçlamaktayız. Bu sayede çocuklarımız küçüklükten bu kültür ile büyürlerse ileriki yaşlarında kütüphaneleri yaşatacak, kitapları tozlu raflara bırakmayacak bir nesil yetişmiş olacaktır. Çocuklarımızı kitap dostu yetiştirmek için atölye çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu kapsamda bu etkinliğin gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen İl Kültür Turizm Müdürümüz Adnan İpekdal beye ve Gazi Halk Kütüphanesi Müdürümüz Miktad Malat beye teşekkür ederim.” dedi.

Çocuklar Kütüphanede Buluşuyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Asya     0000-00-00 Çocuklara aşılanması gereken çok önemli bir kültürel değerdir,kütüphane etkinlikleri...emeği geçen herkesin yüreğine sağlık...
GALERİLER