Çocukluğumun Kahramanı, Ali Dede
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çocukluğumun Kahramanı, Ali Dede
24.05.2021 13:36:31

 

Çocukluğumun Kahramanı, Ali Dede

Bazı değerlerin farkında olmadığımız gibi uyandığımız zaman da telafisi olmayan bir yola girilmiş olunmaktadır. Aynı zaman diliminde yaşarken bu devran hep böyle devam edecekmiş düşüncesi ile geleceği görmemiz maalesef mümkün olmadığı için fırsatlar da kaçmış olmaktadır.

Bu yüzden olsa gerek onlardan istifade etmek, onları kayıt altına almak ve onlardan derleme yapmak aklımızın ucundan bile geçmemiştir. Şimdiki aklım olsaydı diye dövünseniz bile gidenler geri gelmeyecektir.

Babamın görevi gereği çocukluğum ara istasyonlarda geçti. 70’li yıllarda bulunduğumuz Süngütaşı tren istasyonu etrafında ki yaklaşık 10 köye ulaşım hizmeti vermekteydi. O yıllarda özellikle doğu ve kırsalda başka imkânlar olmadığı için bu tür ara istasyonlar kavuşmaların ve aynı zamanda ayrılıkların buluşma mekânları olurdu. İnsanlar burada tanışır, kaynaşır, sosyalleşir, etkileşir, sevinç ve tasada hemhal olarak ortak payda oluştururlardı.

Biz çocuklar için özellikle tren saatinde yoğunlaşan bu insan kalabalığından aşina olduğumuz simalarla kaliteli zamanlar geçirirdik. Bu kalabalıklar içerisinde birisi vardı ki hafızamda derin izler bırakmıştır. Kendisi Kurtuluş Savaşı gazisi olan Ali Dede renkli kişiliği ile diğerlerinden çok bariz bir şekilde ayrılırdı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER