Cumhuriyet Meydanı Teknofeste Hazırlanıyor!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Cumhuriyet Meydanı Teknofeste Hazırlanıyor!
23.08.2022 15:51:40

 

Cumhuriyet Meydanı Teknofeste Hazırlanıyor!

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin TEKNOFEST çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı 19 Mayıs Bulvarı’ndaki 700 metrelik bozuk asfaltı kazıyarak yenileme çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanındaki çalışmaları gece-gündüz sürdürüyor. Atatürk Bulvarı’nın kısa sürede yenileyen Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Cumhuriyet Meydanı 19 Mayıs Bulvarı’nda da çalışma başlattı. 700 metrelik alanda bozuk olan yolu kazıyan ekipler, asfaltlama çalışması başlattı.

Önemli bir kısmı tamamlanan yolun diğer yarısı da kısa sürede tamamlanacak. Trafik akışının aksamaması için ekipler çalışmalarını gece sürdürüyor. Şuana kadar 800 ton asfalt döküldü. Şehir merkezindeki yol asfaltlamalarında trafiğin etkilenmemesi ve vatandaşlara rahatsızlık vermemesi için çalışmaların gece yapıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kent merkezindeki ulaşım ve trafik problemlerini ortadan kaldırmak için bozulmuş, kötü durumda olan Atatürk Bulvarı’nın asfaltını yeniledik. 18 kilometrelik kara ve deniz bandındaki çalışmaları 17 günde tamamladık. Ekiplerimiz şimdi de 19 Mayıs Bulvarı'nı yeniliyor. Eski bozuk asfaltı kazıyarak yeni asfalt döktük. 4 gün önce başlayan çalışmaların yarısı bitti. Kalan kısmı da kısa sürede sona erecek. Şimdiden yeni yolun vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhuriyet Meydanı Teknofeste Hazırlanıyor!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri