Advert
Dilipak, Hak Olan Bir Davanın Öncüsüdür
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Dilipak, Hak Olan Bir Davanın Öncüsüdür
09.10.2020 10:43:04

 

Dilipak, Hak Olan Bir Davanın Öncüsüdür

Yarım asırdır Dilipak’ı yazdığı yazılardan, katıldığı canlı yayınlardan, verdiği konferanslardan hep onu hak adamı olarak gördük, duruşunu sevdik, alkışladık, onun o düzgün duruşu bize moral  ve cesaret verdi.

Eskiden insanlar için kuşak farkı denilince 10 yıllık yaş aralığı akla gelirdi, şimdi ise galiba bu aralık 5’e düştü, gelişen iletişim imkanları ve ulaşım araçları bu aralığı daralttı. Ben bilirim diyen nesiller geldi. Bundan dolayıdır ki yaşı kırkın altında olan kimseler Dilipak’ı anlamakta zorluk çekiyor.

Bunlar emek üzeri hayatını yürüten kimseler değil, çoğu hak hukuk, vefa nedir bilmez. Bunlar amca, dayı, hala, teyze kavramını tanımadılar, varsa yoksa beyefendi hanımefendi. Bu da insanlar arasında yabancılaşmayı beraberinde getiriyor. Halbuki bizim ağabeyimizdi ve öyle de kalacak.

Abdurrahman Dilipak hak ve adalet adına, maneviyat adına insanlarımızın rahat yaşayabilmesi için 312 general ile dahi mahkemelik oldu. Hakkında nice nice haksız davalar açıldı. Onlar bu ülkenin değerleri ile barışık kimseler olmadığı için minneti yok dedik, ama Ak Parti kadın kollarının açtığı davayı nasıl değerlendireceğimizi bilemiyor, aktif bir Ak Partili olarak kahroluyorum.

YAZINININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER