En Güzel Miras Kitaplar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
En Güzel Miras Kitaplar
24.12.2020 06:33:38

 

En Güzel Miras Kitaplar

İnsan bu dünyaya imtihan olunmak için gelmiştir. Nasıl ki bazıları bir misafirhanede kısa bir süreliğine kalır onun gibidir. Bütün insanlar da  aynen bu kişi gibi sonsuz bir aleme uçar gider. Öyle ki gelen gider, giden dönmez.

Madem hayat çok kısadır ve ömür; rüzgar gibi uçup gidiyor o halde bunu bakileştirmek yani sonsuzlaştırmak için bir şeyler yapmalıdır. Bunun için en doğru ve güzel yol; her beş vakitte alnımızı secdeye koyup Allah’ın huzuruna çıkmaktır. Çünkü sonsuz kudret sahibi olan Allah’ın huzuruna çıkmak ebedi bir hayat için en güzel bir fırsattır.

Namaz nimetinden dolayı Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Zira diğer canlılara bu kadar güzel bir ibadet fırsatı verilmemiştir. Her canlının kendine mahsus bir zikir, dua şekli olsa da namaz kadar külli ve büyük bir ibadet sadece insanlara ve Müslümanlara mahsus kılınmıştır.

Bu dünyadan Arşı Ala’ya ulaşan sadece dua ve ibadettir. Mal, mülk, şeref ve zenginliklerin sonsuz alemde hiçbir kıymeti yoktur. Bilakis malın zekâtı verilmemişse başa büyük bir beladır.

Keza insan eğer ilim ve ibadet ile Allah’a şükür etmemiş ise büyük bir nankörlük suçu işlediğinden karşılığında ceza görmek ihtimali vardır. İnsanı diğer bütün canlılardan üstün tutup kendisine muhatap kılan Allah’a her beş vakitte hamd ederek niyazda ve şükür secdesinde bulunmak zorundadır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER