Eskiye Rağbet Olursa...
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Eskiye Rağbet Olursa...
08.02.2021 06:43:29

 

Eskiye Rağbet Olursa...

Sürekli tüketen bir toplum olarak bunun doğal bir sonucu olarak atıkların oluşması sürpriz değildir.

 

Çoğu zaman genelleme yaparak çöp diye ifade etsek de aslında bunun çok ötesinde bir anlamı vardır. Yani sizin çöpünüz, başkasının hazinesi olabilir.

 

Günümüzde israfın önlenmesi ve de kaynakların tekrar ekonomiye kazandırılması adına bir çok faaliyet yürütülmektedir. Bazı belediye ve vakıflar atıkların ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesinde çok başarılı çalışmalar yapsalar da bu durumu genele yaymak pek mümkün değildir. Bu böyle olmayınca kaynaklar israf mı oluyor? diye üzülüyorsanız, endişe etmeyin kaygılanmanıza  gerek yok!

İşi, mesleği ve de görevi çöpleri karıştırmak ve eski eşyaları almak olan bir çok insan bu sektörden ekmek yemektedir. Oluşturdukları ekipler ve parselledikleri bölgelerde belediye çöp kamyonlarından önce attığınız her çöp önce onların elinden geçmektedir. Onlar; kağıt,ahşap, metal, cam ve plastik demeden evsel çöplerin dışındaki her şeyi almaktadırlar. Böylece hem kaynakların geri dönüşümü sağlanmış olmakta hem de kendileri için bir iş ve istihdam kapısı oluşturmuş olmaktadırlar.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER