Etik Değerler Çerçevesinde Futbol
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Etik Değerler Çerçevesinde Futbol
24.09.2020 06:30:26

 

Etik Değerler Çerçevesinde Futbol

En büyük ortak payda olarak meşin yuvarlak bütün dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu gerçeği bu şekilde kabul ettikten sonra, aynı zamanda çok büyük bir endüstri olduğu da yine su götürmez bir gerçektir. Spor deyince milyarlarca insanın aklına hiç düşünmeden futbolun geliyor olması bu yüzden sürpriz değildir.

Bu kadar takip edilen futbolda seyir zevki ise her geçen gün azalmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise takımlar kaybetmemek üzerine bir mantıkla sahaya çıkıyor olmalarıdır. Aşırı temkinli oyun ister istemez aksiyon olarak kısır bir görsel ortaya koymaktadır. Zamana oynamak, oyunu soğutmak yine futbolun katledilmesi için yeterli olmaktadır. Kolektif oyun anlayışı yıldız oyuncunun yetişmesine imkân vermediği için bütün dünyada bu konuda sıkıntı büyüktür.

Her işte olduğu gibi futbolda da iş ahlakı önemli bir başlığı oluşturmaktadır. Bunun üst başlığı olan iş etiği futbolun da önemli bir problemidir. Mesela ortada hiçbir sebep yokken oyuncu maç içerisinde kendini yere bırakıyor. İnsanların niyetini bilemediğimiz için çok fazla yorum yapmak mümkün olmasa da çoğu zaman ortaya çıkan algı olumsuz olmaktadır. Bu şuradan belli, sağlık ekibinin o sihirli spreyi sayesinde oyunca on saniyede ayağa kalkarak kaldığı yerden devam ediyor. Bu ise kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına sebep olarak en basit ifadesi ile ahlaksızlık olarak görülmektedir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER