Ez Wali Me Ben Valiyim!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ez Wali Me Ben Valiyim!
26.03.2021 08:04:37

 

Ez Wali Me Ben Valiyim!

Malumunuz şehrimizin işsizlik oranı hemen hemen daima ülkedeki işsizlik oranı ortalamasının iki katıdır. Yani işsizlik oranı ülke geneli %8 ise şehrimizde %16, %10 ise bizde %20 civarındadır.

Hal böyle olunca da işe girmek çok zor oluyor tabi, bir iş alımı söz konusu olduğunda 50 kişilik alıma 5000 kişi müracaat ediyor, bu durumda artık perde arkasında olup biten gayri resmi satranç oyunlarını siz düşünün, 50 bin, 60 bin, 70 bin liralık rüşvetler havada uçuşuyordur. Ne yazık ki kura ile yapılan iş alımlarında dahi şimdiye kadar tam şeffaflık sağlanamadı.

Basına yansıdığı kadarıyla ve bizzat valimizin ağzından duydu ki, ilk defa belediye alımları kura ile yapılacak, bundan iyisi can sağlığı, bu haber özlenen bir haber. Sonra ulu camiinde iş isteyen bir kadına valimiz “iş alımları kura ile olacak” deyince tam da içim rahat etti.

Eğer kura noter huzurunda, basına açık, canlı yayında yapılır da kuraya ayrıca bir fesat karışmazsa inanın valimiz  Münir Karaloğlu aldığı bu kararla şehrimizin yönetimi açısından tarih yazacak.

Bir vatandaş olarak valimize şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER