Advert
Faiz Yerine Karzı Hasen Ne Güzeldir
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Faiz Yerine Karzı Hasen Ne Güzeldir
13.10.2020 06:57:22

 

Faiz Yerine Karzı Hasen Ne Güzeldir

Faiz ile ilgili çok sayıda yazı ve yorum alıyorum. Demek ki bu konuda konuşması ve açıklama yapması gerekenler konuşmuyorlar. O halde iş başa düştü. Bazı sorulara cevap verip İslam’ın güzel yönlerini açıklamaya çalışayım.

Bana en çok sorulan şudur: “Vehbi Bey. Siz benden borç istediniz. Elbette faizsiz olunca bunu vermem. Çünkü paranın değeri düşüyor. Bu yüzden avucunuzu yalarsınız…”

Halbuki gerçek durum soruyu soran okuyucularımın dediği gibi değildir. Bakın başımdan geçmiş bir ibretli olayı anlatayım. Bunun benzeri durumları birçok kişi de yaşamıştır. Fakat hatırlatmakta yarar vardır. Hayatı, ömür, aklı, ve duyguları paraya ve maddeye gömülmüş olanların çok iyi dinlemesini isterim.

Diğer okuyucularım zaten bana hak verdikleri gibi bu konuda da “biz zaten böyle yapıyoruz” diyeceklerdir. Lakin onların da bu ve benzer olayları anlatmaları gerekiyor. Çünkü dini ve ahlaki değerlerimizi çok tahrip etmişler. Tahrip kolay tamir zordur. Bu nedenle çok ama çok çalışıp anlatmalıyız. Dostlarımıza bu faiz belasının ne kötü olduğunu yaşadığımız örneklerle anlatırsak çok daha etkili olacaktır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER