Fatsa'da siyanürlü altın arama madeni protesto edildi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fatsa'da siyanürlü altın arama madeni protesto edildi
06.09.2014 18:11:04

 

Fatsa'da siyanürlü altın arama madeni protesto edildi

ORDU (AA) -   Fatsa ilçesinde açılmak istenilen siyanürle altın arama madeni köylüler  tarafından sağlığa zararlı olduğu düşüncesiyle protesto edildi

ORDU (AA) -   Fatsa ilçesinde açılmak istenilen siyanürle altın arama madeni köylüler  tarafından sağlığa zararlı olduğu düşüncesiyle protesto edildi.

Bahçeler Mahallesinde bir yıl önce başlayan altın arama çalışmalarını protesto eden köylüler kendilerine ait bahçeden geçen yolları ulaşıma kapatarak iş makinelerinin geçişine engel oldu.

Köylüler ve Demirci Köy Doğa Koruma Platformu, Fatsa Avcılar ve Atıcılar Derneği, Fatsa Derelerinin Kardeşliği Platformu, Ordu Doğa ve Yaşam Alanlarını Koruma Platformu, Erenyurt Çevre Mahalle Gönüllüleri Platformu üyeleri Erenyurt Mahallesinde bir araya geldi. Grup daha sonra  yürüyerek madenin  şantiye alınana geldi. Şantiyenin girişinde güvenlik güçleriyle karşılan grup bariyerleri aşarak şantiye alanına girdi.

Güvenlik güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı sahada, vatandaşlar sloganlar attılar ve ‘Çocuklarımız zehirlenmesin, siyanüre hayır, siyanür ağacı bize fındık vermez, biz altın ve ölüm değil yaşam estiyoruz’ gibi yazıların yazıldığı pankartlar açıldı.

Şantiye sahasının içerisindeki çalışmaları engellemek isteyen grup, güvenlik güçlerini aşamayınca basın açıklaması yaparak ayrıldı.

Grup adına basın açıklaması yapan Buket Karaman, siyanürle maden aranmasına karşı olduklarını ve firmanın biran önce sahadan ayrılması gerektiğini söyledi.

 

Altın madeni fatsa Kütahya ordu siyanür Siyanürlü altın arama madeni protesto edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri