Fetö'nün Dişçisi’ne OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Doktora Yaptırdılar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Fetö'nün Dişçisi’ne OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Doktora Yaptırdılar!
16.08.2022 13:59:37

 

Fetö'nün Dişçisi’ne OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Doktora Yaptırdılar!

FETÖ'nün Dişçisi olarak ün yapan ve sonradan itirafçı olan Ali İlker Baştan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Dekanının öğrencisi olarak doktora yaptı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Cerrahi anabilim dalında Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı’nın öğrencisi olarak doktora yapan Ali İlker Baştan, doktorasını Nisan 2022’de tamamladı.

Baştan’ın hiç okula gelmeden doktorasını tamamlattırıldığı a iddia edildi.

Ali İlker Baştan’ı Polis ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Üsküdar Çengelköy'deki özel diş kliniğinde gözaltına almıştı.

Baştan, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada 29 Mart 2018'de "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı ve ev hapsiyle tahliye edildi.

Yargıtaya yapılan temyiz incelemesinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirten Baştan'ın dosyası bozularak yerel mahkemeye gönderildi.

 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 Eylül 2021'de yeniden görülmeye başlanan davada sanık Baştan, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanma kapsamında ifade vererek inkar yolunu seçti.

 

FETÖ elebaşıyla yüz yüze görüştü

Baştan, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde alınan ifadesinde, eşinin New York Üniversitesinde ortodonti uzmanlığı yapması nedeniyle sık sık gittiği ABD'de örgütle tanıştığını, toplantılarına katıldığını anlattı.

Baştan, bayramlaşma için geniş bir salonda bekletildiklerini dile getirerek, "Şeker tarafından Gülen'e 'Hizmete çok katkısı var.' diye tanıtıldım ve övüldüm. Fetullah Gülen de katkılarımdan memnun olduğunu, hayır ve sevap işi yapanların her iki dünyada bunun mükafatını alacağını söyledi.

 

Fetö'nün Dişçisi’ne OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Doktora Yaptırdılar!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mutlu sevinç     2022-09-26 Danışmanı kim ? Kim ona tez yaptırmış acaba onu sormak lazım
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri