Samsun Haber
Giriş Tarihi : 04-05-2023 11:49   Güncelleme : 04-05-2023 11:49

Gayretli Memur-Sen 7. Olağan genel kuruluna katıldı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Samsun Şube Başkanı Savaş Gayreti, Memur Sen Samsun İl Başkanı Hamdi Yıldız ile birlikte "Yerelden Evrensele Soylu Mücadele" sloganıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Memur-Sen Konfederasyonu 7. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Gayretli Memur-Sen 7. Olağan genel kuruluna katıldı

 

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Genel Kurul'a siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, yurt dışından çok sayıda emek örgütü lideri ve 7 bini aşkın kamu görevlisi katıldı.

Salonun hınca hınç dolduğu Genel Kurul Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Uğurlu, sivil toplum örgütü temsilcileri, yurt dışından emek örgütü temsilcileri çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel kurula delege olarak katılan Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli genel kurul öncesi Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Bem - Bir- Sen Genel Başkanı ve Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ile bir araya gelerek yaşanan sendikal gelişmeler, Bem Bir Sen Üyesi Memurların talep ve önerileri hakkında görüş alışverişinde bularak Bem Bir Sen Samsun Şubesi olarak gerçekleştirdikleri sendikal faaliyetler hakkında bilgiler aktardı.

Genel kurul sonucunda Memur Sen Genel Başkanlığa yeniden Ali Yalçın seçilirken Genel Sekreter Mahmut Faruk Doğan, Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Levent Uslu, Genel Başkan Yardımcısı (Mali ve İdari İşler) Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Sözleşme ve Mevzuat) Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı (Hukuki İşler) Soner Can Tufanoğlu, Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim) Ali Yıldız, Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Ramazan Çakırcı, Genel Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler) Hamza Öksüz ve Genel Başkan Yardımcısı (Dış İlişkiler) Ahmet Gök olarak belirlendi.

Genel Kurulda oy kullanan Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli genel kurul sonrası yapmış olduğu açıklamada Bem Bir Sen Samsun Şubesi olarak üzerlerine düşen görevi yaptıklarını ifade ederek; “Türkiye’nin birliği ve dirliği için mücadele eden ve bütün kesimlerin temsilini sağlayacak Millet egemenliği siyasetini savunan bir sendika anlayışına destek vermenin ve aynı yolda yürümenin gururunu yaşamaktayız. Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde, Güçlü ve Büyük Türkiye için atılan adımları daha güçlü destek olmak adına genel kuruldan çıkan sonuç önemli idi. Yaklaşan Toplu Sözleşme süreci öncesi Sayın Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın güven tazelemesi ve güçlü bir şekilde 5 milyonu aşkın kamu görevlisinin önümüzdeki 2 yılına ilişkin mali ve sosyal haklarının savulması adına olumlu bir gelişme oldu. Ayrıca Bem Bir Sen Genel Başkanımız Sayın Levent Uslu’nun tekrar Ali Yalçın’ın listesinde yer alarak Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmesi tüm Bem Bir Sen teşkilatlarında memnuniyet yarattı.  Genel kurulun sonuçları itibari ile Memur Sen’e ve Memur Sen’e bağlı sendikalara, sendika üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Recep YAZGANRecep YAZGAN