Hangimiz Engelli Oluyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hangimiz Engelli Oluyoruz!
24.03.2021 07:44:24

 

Hangimiz Engelli Oluyoruz!

Bana “hakiki sevgi nedir?” diye bir sual sorulsa; “Bir çocuğun gözlerinde saklı olan en saf duygu!” diye cevap veririm. Çünkü çocuklar, menfaatin o murdar kokusundan uzak hasbî sevgiyi, kalplerinde barındıran masumlardır. Benim nazarımda; onların gülüşleri, bakışları, düşünceleri, bembeyaz bir güvercindir.

Günahlarımızla, hatalarımızla Hacer’ül Esved’in rengini bile karartan, tevbelerimizden dâhi tevbe etmemiz gereken biz âciz kullar, sevgi mefhumunu da kirimizle, pasımızla kararttık.

Kinimizi, nefretimizi, hasedimizi, hırsımızı, “seviyorum kelimesiyle” örtbas ediyoruz. Sevmiyoruz, bütün bedbin hâsletlerimizin üstünü örtmek için “sevgi mefhumunu” kullanıyoruz sadece!

Öncelikle sevmeyi, sev(ebil)menin mânâ arayışını, çocuklardan öğrenmek elzem! Onların, zihnî, rûhî, fizyolojik sıkıntıları sevmeye karşı bakış açılarını değiştirmez. Onlar yine sever, hep severler! Lâkin genetik bir farklılıkları varsa, sevilmeye diğer çocuklardan daha çok ihtiyaç duyarlar.

Husûsî bakıma ihtiyaç duymaları, kendilerine mahsus engellerinin olması, duygularının engellenmiş olmasına mâni değildir. Bilakis duyguları daha hassastır. Hisleri kuvvetlidir. Allah’ın (c.c) rahmetine mazhar olan meleklerdir.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER