Hani sözünün arkasındaydın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Hani sözünün arkasındaydın!
28.01.2023 12:14:38

 

Hani sözünün arkasındaydın!

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları öğretim üyesi Dr Hasan Ulusoy, yaklaşık 216 kişinin üyesi olduğu OMÜ Genç Akademisyenler whatsapp grubunda, hakkında yalan haber yaptırdığını iddia ederek muarızına “…o. çocuğu… “ şeklinde birkaç kere küfür ettiği haberimize, mahkemeye eksik beyan vererek Erişimin Engellenmesi kararı aldırttı.

Dr Hasan Ulusoy’un ağzı bozuk, terbiyesizce gevşek hareket ve ifadelerinin ardından aynı grupta, “… Ben hakkımda aşağıdaki haberi yaptırana ..o. Çocuğu dedim ve sözümün arkasındayım..” dediğini başvuru dilekçesinde beyan etmediği, mahkemeye eksik beyan vererek yayını kaldırtma kararı aldığı ortaya çıktı.

Böylece Dekan tarafından korunup kollanıyor olmanın rahatlığıyla Dr. Hasan Ulusoy aynı sinkafları aynı grupta birkaç kere tekrarlayarak kendisine yakışanı göstermiş olan Ulusoy, kendine yakışanı yaparak sözünün arkasında yine duramadı.

Diğer yandan, Hasan Ulusoy ve avukatı kişilik haklarına saldırı olduğunu belirtmekle birlikte haberin içeriğini yalanlayamadığı dikkatlerden kaçmadı.

Kullandığı dil ve sözünün arkasında olduğuna dair beyanı ortadayken Ulusoy'un haberimiz kişilik haklarına saldırı iddiasındaysa kendisi de bu dili kullanmamalı değil miydi?

SENİNKİ KİŞİLİK HAKKI DA KÜFRETTİKLERİN KARAMÜRSEL SEPETİ Mİ

Medya olarak görevimiz bütün gerçekleriyle olayları ortaya çıkarmaktır. Ortaya çıkan gerçekler bazılarını rahatsız edebilir. Onlar rahatsız oluyor diye meslektaşına “…O. Çocuğu…” diyenleri sonra da “Sözümün arkasındayım…” diyenleri görmemezlikten mi gelelim. İstenen ve beklenen bu mudur?

Ettiği Hipokrat yemininde meslektaşlarına “..O.Çocuğu…” demenin sonra da sözünün arkasında olmayanların yeri neresidir bunu da  kamuoyunun takdir etmesi gereken bir husustur.

Hasan Ulusoy haberimizde de belirtildiği üzere kullandığı dilin arkasında olduğunu ifade etmiştir. Eğer kullandığı dilin arkasındaysa, bizim de bunu haber yapmamızda bir sakınca görmemesi gerekirdi. Hem kullandığı dilin arkasında duracak hem de bunun ifşa olmasından çekinecek. O zaman sormazlar mı adama hani arkasındaydın?

Böyle bir haber ihbarı geldiği zaman ortada da somut deliller varken kayıtsız kalmak hem insanlık etiği hem Medya etiği ve hem de Hippokrates Kriterleri açısından yanlış olacağı da kesindir.

Hani sözünün arkasındaydın!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
belalım55     2023-03-01 hipokrat yemininde böyle bi ibare bulunmamaktadır.Gönül rahatlığıyla küfür edebilirsiniz
Yavuz     0000-00-00 Bu nasıl bir egitim kurumu. Çıldırmamak elde degil.
Profesör     0000-00-00 Dekan da bu seviyesiz üslubu destekliyor. Kedisine yakışan bu mu?
Elinize sağlık     0000-00-00 On numara gerçek ve doğru bir haber olmuş.
Haberiniz Doğru     0000-00-00 O. Çocuğu dedim ve sözümün arkasındayım dedi.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri