İcralık Çocuklar Mal Değil, Can’dır!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İcralık Çocuklar Mal Değil, Can’dır!
05.07.2021 13:56:39

 

İcralık Çocuklar Mal Değil, Can’dır!

CoVID’le birlikte dünya gündemi radikal şekilde değişti, bir yandan insanlar “can derdi”ne düşerken, öte yandan Great Reset sonrası “Yeni Normal” dönemle birlikte Trans Humanizm konusu tartışılmaya başladı.

İstanbul sözleşmesi ile aslında İnsan ve aile tartışma konusu olmuştu. GENDER diye insanın cinsiyeti tartışma konusu edilirken, kişi BİREY olarak tanımlanarak, Kişi, din, ahlak ve gelenekten bağımsız ve hatta cinsiyetini bile yönelim, deneyim, tercihe dayalı değişkenliklerle yeniden  tanımlanmaya çalışılırken, bugün yeni bir durumla karşı karşıya kaldık.

Yeni durumda, artık insan ve hayvan eşitlenme noktasına geldi. Zaten “Nesnelerarası iletişim” ve “Neuralink” ile hayvan da, daha önce “düşünen hayvan” tanımından yola çıkarak insan da eşitlenmektedir. Darwin’in “evrim teorisi” yeni Transanimalizm ile yeni bir anlam kazanmıştır.

Biz bu gün burada, Trajik bir hayatı olan Fransız heykeltıraş François-Auguste-René Rodin(1840-1917)’in ünlü “düşünen adam” heykeli önünde bu açıklamayı yaparken, bu heykelin hikayesinde yer alan  Dante’nin “İlahi komedya”sından esinlendiği ve üzerinde on yıl çalıştığı “Cehennem kapısı”nın iki yanındaki Adem ve Havva figürü aslında Ademoğullarının trajik hikayesini anlatır aynı zamanda.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER