İdealler ve Hüsranlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İdealler ve Hüsranlar
22.06.2021 13:29:06

 

İdealler ve Hüsranlar

Siyasi iktidar, kendi kuruluş değerlerini, ilkelerini ve ideallerini yiye yiye tüketiyor. Güya İslam dünyasına muhafazakâr ve mütedeyyin bir ülke olarak, örnek bir model olacaktı. Milyonlar bu idealler ve hedefler uğruna yıllarca gece gündüz çalıştı. Kapı kapı dolaştı, propagandasını yaptı. Dişinden tırnağından arttırdıklarını bu ideallere düşünmeden, tereddüt etmeden verdi. Adil ve manevi diriliş hedefleri ve söylemleriyle beslendi. Ahlaki temele dayalı bir sosyal toplum hayaliyle yaşadı.

Toplumumuzda ağır yaralar alan ve kaybolan adalet bulunup tedavi edilecekti. Hukukun üstünlüğü yeniden güç kazanacaktı. İslâm’ın ahlaki değerleri en üst seviyede yaşatılacaktı.

İstişare mekanizmasına işlerlik kazandırılacaktı. Eleştiri kültürü mümkün olduğunca rahat bırakılacaktı. Bölgecilik, kayırmalar, çıkar ilişkileri, yalanlar ve liyakatsizlikler tarihin derinliklerine gömülecekti.

Faize dayalı ekonomiye son verilecek, kumar ve alkol ekonomisi geri plana itilecek, sanayide yerli ve milli ekonomiye geçilecekti.

Şeffaflık ve hesap verebilirlik en iyi bir şekilde uygulanacaktı.

Bir müddet sonra güç zehirlenmesi yaşanmaya başlandı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER