İHH Dünyanın Her Yerinde Bayrağımızı En İyi Şekilde Temsil Ediyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
İHH Dünyanın Her Yerinde Bayrağımızı En İyi Şekilde Temsil Ediyor
02.04.2023 16:28:39

 

İHH Dünyanın Her Yerinde Bayrağımızı En İyi Şekilde Temsil Ediyor

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı İrfan Şenocak, İHH Samsun Şube Başkanı Yeşil’i ziyaret etti.

Şenocak ziyarette, İHH Samsun Şube Başkanı Mustafa Yeşil ile bir süre sohbet etti.

İHH’nın din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin bütün mazlumlara yardım etmesinin gurur verici olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı İrfan Şenocak, özellikle deprem bölgesindeki yardım, arama kurtarma gibi çalışmalarından dolayı İHH Samsun Şubesi Başkanı Mustafa Yeşil’i tebrik etti.

İHH SADECE BİR YARDIM KURULUŞU DEĞİLDİR

İHH Samsun Şube Başkanı Mustafa Yeşil ise İHH’nın bir yardım kuruluşu olarak dünyanın her yerinde Türkiye’nin yüz akı olduğunu, bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, bütün insanlara insani yardım ettiğini kaydetti.

Yeşil şöyle devam etti;

Nerede bir zulüm var ise o zulmün karşısında aksiyon alan bir harekettir. Mesela Filis’tin Gazze için Mavi Marmara seferi, vicdan konvoyu gibi hareketlerimiz bunun en temel göstergesi.

Bir yandan Doğu Türkistan'a ses olurken bir yandan Suriye'de köle olarak tutulan kadınları özgürlüğüne kavuştururken bir yandan da Afrika'nın mazlum insanlarına uzanan bir el oluyoruz. Bu yönüyle üzerinde güneş batmayan bir organizasyonuz ve bir yardım kuruluşuyuz diyebiliriz.

İHH öncelik olarak ecdadımızın çekildiği topraklarda acı, gözyaşı, zulüm, açlık ve sefaletin farkına vararak çalışmalarını ağırlık olarak bu bölgelerde yoğunlaştırmış olsa da genel olarak yeryüzündeki bütün mazlumlara, yoksullukla mücadele eden herkese din, dil ve ırk ayrımı yapmadan yardım elini ulaştırmayı görev bilmekteyiz”

İHH Dünyanın Her Yerinde Bayrağımızı En İyi Şekilde Temsil Ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri