Kariyer mi, Aile mi…?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kariyer mi, Aile mi…?
11.12.2020 06:21:14

 

Kariyer mi, Aile mi…?

“Ben evliliği kariyeri için ertelemiş kırk yaşına gelmiş bir kadınım. Etrafımda bana ilgisi olan fakat bu ilgisini direkt söyleyemeyen erkekler olduğunu hissetmekteyim. Dolaylı olarak beğenisini ve duygularını ima eden birkaç erkek var. Fakat bu hislere sahip bir erkeğin neden doğrudan evlilik teklifi etmeyip dolaylı olarak ima etmelerini anlayamamaktayım. Direkt söylenmediği müddetçe sürekli arada kalınacak ve bu durum böyle devam edecek gibi geliyor bana. Bu durumda ilk adımı benim mı atmam gerekiyor, öyleyse ben ne yapabilirim? Özellikle sitedeki erkeklerden cevap bekliyorum.

Ayrıca 40 yaşına gelmiş hatta geçmiş bir erkeğin evlenmeme sebepleri neler olabilir? (Cinsel hayatı ile ilgili sorunları olabilir mi?)Bu durumda olan erkeklerin düşüncelerini merak ediyorum. Bu yaş grubu erkeklerle olan evlilik görüşmelerinde aklıma bu tarz sorular gelip de soramamaktayim.”

Yukarıda ki bu ifadeler sayın Sema Maraşlı’nın www.cocukaile.net isimli sitesinde ki bir yazının altına yorum yazan bir bayana ait.

Aslında bu hanımefendi içinde bulunduğu durum, çıkmaz anlamında pek de yalnız sayılmadığı gibi ülkemizde yaşayan ve kariyeri için yuva kurmayı geciktirmiş yüzbinlerce (sayıda abartı yok) BEKÂR, YALNIZ, MUTSUZ, HUZURSUZ ve UMUTSUZ hanımlardan birisi.

Bundan on sekiz, yirmi yıl önce bu hanımın akranları yirmili yaşlarda evlenip yuva, koca, çocuk ve aile sahibi olmak için çeyiz düzer ve hayırlı olması duasıyla kısmetlerini beklerken kendisini ve geleceğini KARİYER PUTU’na kurban etmiş bu vb durumda ki hanımlar üniversitelerde master, doktora veya iş hayatında kariyer yapma peşinde koşmakla meşgulken yaşlarının 35 olduğunu bile fark etmediler. Hatta bu hanımefendilerin bir çoğu gördüğü kariyer rüyasından yaşları 36-37 olana kadar uyanamadı bile. Yaş 38-40 olup da uyandıklarında ise gördüklerinin pembe bir rüya değil, kabus olduğunu, zaman denilen ömür öğütücüsünün, değirmeninin ne kadar hızlı çalıştığını ve ne denli acımasız olduğunu fark ettiler.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER