Kavala Talebi Üzerine… Düşman Kime Saldırıyorsa…!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kavala Talebi Üzerine… Düşman Kime Saldırıyorsa…!
15.02.2021 10:58:19

 

Kavala Talebi Üzerine… Düşman Kime Saldırıyorsa…!

İnsanlık ve İslam Alemi'nde can yakan ve “ilk olarak kalpte hissedilen darbe”ler ile (Bediüzzaman) sarsıntıya uğratıldığı bir hakikattır. Pek çok ülkede türlü ayak oyunları ile insanların irade ve huzurları ortadan kaldırıldı. Katliamlarla da karşılaşıldı.

 

Bunlardan en yakın misal Mısır. Biraz daha uzak olanları Arakan, Filistin, Gazze, Doğu Türkistan ; daha uzak olanlarıysa Kırım, Çeçenistan,Cubuti, Afganistan ve Özbekistan… Misalleri çoğaltmak mümkün.

 

Geçen gün ilçemdeki bütün sivil toplum kuruluşlarınca yapılan basın açıklamasını takip ve müdahil olmak için Ulucamide idim. Açıklanan bildirideki dikkatimi çeken bazı ifadeleri paylaşmak istiyorum ve daha sonra bir meseleye temas etmek istiyorum.

 

“Mısır’da halkın tercihine, iradesine yönelik darbeyi ve darbeyi (müspetçe, silah kullanmadan) protesto eden Mısır halkına karşı katliam yapan darbecileri şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bizler “Mısır’da yaşananlar bizi ilgilendirmez.” demiyor ve tüm hürriyet yanlıları ile Müslümanların dikkatini bu katliama çekmek istiyoruz. Mısır’da sadece özgürlük isteyenlerin üzerine ateş açılmıştır- hala da açılmaya devam edilmektedir. Yapılan katliam ve açılan bu ateşle sadece Mısır halkı değil insanlık da ölmüştür.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2021-02-16 Bu karda sadece fakülte belediyeevleri arası E1 çalışıyor, hastanelere bir tane otobüs yok, mıstafa demir her zamanki gibi kendine yakışanı yapmış...
Advert
GALERİLER