Kendinize Uğramadan Gitmeyin Bu Dünyadan
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kendinize Uğramadan Gitmeyin Bu Dünyadan
22.03.2021 09:56:54

 

Kendinize Uğramadan Gitmeyin Bu Dünyadan

Sözün frenlerinin boşaldığı keder verici zamanları yaşıyoruz aynı çağın göğsünden süt emen insanlar olarak. Hemen herkesi içine çeken bu felaket aslında sözlerle ateşini harladığımız devasa bir yangın olarak hepimizi yakıyor ama ağzımızdan çıkacak herhangi bir sözü herkese duyurmazsak dünya eksik kalır sanıyoruz.

Oysa ki, konuşarak anlamı çoğaltmıyor aksine anlamsızlığı büyütüyoruz.

Zira merhameti, şefkati, muhabbeti ve daha da kötüsü hakikati olmayan sözlerin gün geçtikçe vahşileşen kör dövüşü içinde haklılığına inanarak keskinleştirilmiş kelimelerle vuruşan, birbirine ölümcül yaralar açan insanlarla dolu artık bu paslı zaman dilimi.

İtip kakmaya müsait sözler, deşip kanatılabilecek ayıplar, doğru hissettirebilecek yanlışlar, vurup kırmaya amade duygular, sığ lafazanlıklar ve bütün bunları aşan kişilik bozukluklarıyla ne kadar acı ki, “doğruyu bulalım” diye sürdürüyoruz bu sözel itiş kakışı.

Peki neden bunca lafazanlık?

Hepimiz dünyayı “kendimizle, kendi kelimelerimizle, kendi düşünce dünyamızla, kendi doğrularımızla” doldurmaya çalışıyoruz çünkü. Bu yüzden de her sözümüzün dünyada söylenen “en etkili söz” olmasını istiyor; her söylemimizle insanların aradığı ana fikrini bulmasını, oradan öteye hiç kimsenin geçmemesini bekliyoruz.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER