Kim bu Samsunlu Bürokrat!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kim bu Samsunlu Bürokrat!
31.08.2022 11:50:17

 

Kim bu Samsunlu Bürokrat!

Denge Gazetesi Başyazarı Adnan Bahadır, Samsun’da bir bürokratın başında bulunduğu kurumun ihalelerini sürekli aynı kişiye verdiğini yazarak ihale verdiği kişiler ile ilişkilerinin hangi boyutta olduğunu sordu.

Bahadır, Kifayetsiz Muhterisler başlıklı yazısında şunları kaydetti;

“Birkaç ay önce elime komşu ilimizdeki bir bürokrat arkadaşın telefonundan çekilmiş yazışmalar ulaştı, yazışmaları görünce olayın ciddi bir sıkıntı olduğunu anladım ama işin üzerine gitme gereği duymadım, neden duymadım derseniz bürokrat arkadaş ısrarla olayı yasal mercilere taşıyıp yalan olduğunu iddia edince bekleme gereği duydum.

Olayın faili olan bürokrat komşu ilimizde bürokratlık yapmakta ama geçmişi ve geleceği Samsunla bağlantılı olduğundan bizi de ilgilendirmekte. Arkadaşımız daha önce bir ilçemizin Belediyesinde üst düzey bürokratlık yaptıktan sonra o Belediyenin el değiştirmesi sonucunda önce başka bir ilçe Belediyesine nakletmiş, daha sonra da komşu ilimize tayin olmuştu.

WhatsApp yazışmalarından anlaşılan şu ki bu arkadaşımız kendi yanında çalışan personelinin eşiyle yazışmış, aralarında belli şeyler yaşanmış, ama arkadaş ısrarla bunlar bana yapılan komplo deyince olayın adli boyuta taşınmasını ve sonucuna göre değerlendirme kararı almıştık. Aradan geçen üç, dört aya rağmen olayı siber suçlar bürosuna ulaştırdıklarını söylemelerine rağmen hala daha sonuç alınamamasının veya alınmış ise de basına veya topluma ulaşmış bir sonucunun olmamasının nedenini anlamış değilim.

Ortada belge niteliği taşıyan yazışmalar var, ya bu yazışmalar doğru veya yazışmaların doğru olmadığı yönünde ilgili mercilerden belge alınması gerekmekte aksi halde iddialar doğru kabul edilir çünkü ortada belgeler var. Bu yöndeki kanaati acizem şu ki telefonların bazı işlemlerinde sahtecilik yapılsa da WhatsApp yazışmalarında bu mümkün gözükmüyor.

İŞ YAPMAKTAN ZİYADE ZİYARET POZLARI

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yeni gelen bazı bilgiler de can sıkıcı boyutta, aynı komşu ilimizde aynı bürokratın başında bulunduğu kurumun doğalgaz, inşaat, vs. ihalelerinin aynı kişiler ve aynı firmalar tarafından alındığı, hatta daha önce Samsun’da görev yapmakta iken tanıdığı bazı kişilerin yirminin üzerinde ihale aldığı iddiası can sıkıcı bir iddia, aslında iddianın daha da vahim boyutları var ama ben onlara şimdilik girmek istemiyorum.

Olayın bizi enterese eden bir başka boyutu da bu arkadaşın önümüzdeki yerel seçimlerde daha önce görev yaptığı ilçe belediyesinde Başkanlık koltuğuna aday adayı olduğu yönündedir ki bu doğru ise vay halimize. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ellerini ovuşturan, sürekli efendilik pozları veren, bir göreve atandıklarında iş yapmaktan ziyade sürekli ziyaret pozları paylaşan insanlardan nefret ederim.

Bu arkadaş da ilk atandığında neredeyse Samsun’un yarısı ziyaretine gidip resim çekinip pozlar vermişti. Umarım şimdi de gidip dostlarının icraatlarıyla ilgili tebriklerini sunup sosyal medyadan paylaşırlar.

Hatırlarsanız o zamanlar kümbet yapalım diye bir yazı yazmıştım, yazıdan bazı böyyüüük işadamları da rahatsız olmuştu, yazımın ne kadar isabetli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu yazımın sonuna kadar arkasındayım.

Kim bu Samsunlu Bürokrat!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ilkadim vatandas     0000-00-00 Adı geçen bürokrat böyle bir şey yapmaz. Bu karalama iftira. Eski belediye başkan yardımcı onu kesilmek için, oynan bir oyun . Bu yapanlar yaptıranlar asla samsun da söz sahibi olamaz.
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri