Kışla Camileri Ve Uyulması Gereken Kurallar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kışla Camileri Ve Uyulması Gereken Kurallar
01.06.2021 10:28:29

 

Kışla Camileri Ve Uyulması Gereken Kurallar

Bütün Askeri darbeler Türk Silahlı Kuvvetlerine büyük zarar vermiştir. Ay Yıldızlı sancağımızın şerefle dalgalandığı askeri kışlalarımızda din düşmanı Sabetaycı komutanlar yüzünden çok çirkin ve üzücü olaylar yaşanmıştır.

Şimdi ise hükümetimiz Taksim camiini açtığı gibi kışlalarımıza cami inşaatına girişmiştir. Öncelikle Harp okullarında ve bir kışlada TOKİ tarafından cami inşaatı için ihaleye çıkılmış 90 yıl önce yıktırılan Osmanlı yadigarı Heybeliada Bahriye mektebi camiinin inşasına başlanmıştır.

Devletin ve yargı organlarının görevleri arasında din düşmanlığı nedeniyle görevini kötüye kullananlar hakkında soruşturma açılması vardır. Keyfi olarak cami yapımına engel olan komutanların hukuk önüne çıkarılarak gerekli cezaların verilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca kışla camilerinde Türk örf ve adetlerine aykırı tutum ve davranışlar içine giren kişilere de dini yapılarda saygılı olmaları için uyulması gereken kuralların açıkça belirtilip yayınlanması gereklidir.

Örneğin ayakkabı ile camiye girip kutsal sayılan kitabımıza karşı saygısızlık edenlerin haddi hesabı yoktur. Halkımızın dini değerleri ile alay edip küçümseyen bu kişilerin bir daha böyle bir eyleme girişmemeleri için caydırıcı ve ağır cezalar verilmesi şarttır.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER