Korona Samsun'da Kabûsa Döndü!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Korona Samsun'da Kabûsa Döndü!
29.03.2021 06:20:09

 

Korona Samsun'da Kabûsa Döndü!

Şu güzeller güzeli, şirin, zümrüt ve cennet şehir Samsun ve ilçelerini; bir anda kâbusa çevirdik! Nedir bu rehavet, nedir bu duyarsızlık ve aymazlık ?

Yazık değil mi bu güzide şehrin, ilin ve ilçelerin mâsum insanlarına! Hazan, güz yaprakları gibi birer birer dökülüyoruz toprağa ! Yerel gazeteler, ulusal gazeteler, basın, radyo, tv siteleri ve kuruluşları her Allah' ın günü halkımızı, vatandaşlarımızı uyarıyorlar !

Sağlık Bakanı uyardı, devlet birimleri, hastaneler, sağlık kuruluşları, Dünya Sağlık Örgütü, il ve ilçe sağlık müdürlükleri, il valileri, ilçe kaymakamları, köy muhtarları uyardı. Sonç ne  oldu peki ? Bence sonuç hiç de iyi değil !

Tüm dünyada  olduğu gibi; korona çok sayıda eve, okula, spor sahalarına, emniyete, adliye, spor kulüpleri ve daha birçok yere sıçradı. Sıçramaya da devamediyor. Peki biz ülke olarak ve bölge insanları olarak hiç mi suçlu değiliz bunda ?

Samsun ilinde; koronanın en çok yaygın olduğu ilk 3 ilçe şöyle belirlendi: İlkadım, Atakumve Bafra. Atakum' da  milet biraz güneşli ve sıcak, güzel havayı görünce sahile akın ediyor. Samsun Valisi demiş ki: " Ne var bu Mecidiye' de ? " Doğru demiş sayın valimiz ama sadece Mecidiye ile sınırl ı değil, daha  nice Mecidiyeler var Samsun' da !

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER
Advert