Başyazı Gençlerimiz İhmal Kurbanı Oluyor
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Gençlerimiz İhmal Kurbanı Oluyor
Başyazı

Gençlerimiz İhmal Kurbanı Oluyor

Fetö ve pkk'dan da tehlikeli!

Bir nesil yok oluyor ey ahali!

Farkında mısınız ya da ne kadar umurunuzda bilmiyorum ama bu memleketin fidan gibi gençleri, ana kuzuları, vatan evlatları; Bonzai, Jamaika, ekstazi, esrar bağımlısı oluyor.

Bıçaklama, yaralama, cinayet dört tekmili birden filmleri aratmayacak aksiyon haberleri her gün bu şehirde gerçekleşiyor.

Polis bunlarla mücadele ediyor, yakalıyor, mahkemeye çıkartıyor.

Ve fakat haberin devamında, ‘adli kontrol şartıyla serbest kaldı’ ifadeleri yer alıyor.

Camilerde Bonzai satılıyor, duvar yazılarında ‘Bonzai, ekstazi bulunur’ yazıyor bu şehirde.

Daha ne söyleyelim ki!
Ve bu şehirde Bonzai, ekstazi ve Jamaika satıcıları şehri mahalle mahalle, sokak sokak bölüyor, baronlarının sokak hakimiyeti kavgalarında yine bizim gençlerimiz yaralanıyor, ölüyor…

Son günlerde ‘Sen benim mıntıkama giremezsin’ cinayetleriyle çalkalanıyor bu şehir.

Verilen cezaların yetersiz hatta özendirici olması nedeniyle her gün yeni yeni gençlerin Bonzai satıcısı olarak karşılarına çıktığını söylüyor polis arkadaşlar.

Herkes şu gerçeği bilsin ki Bonzai, Jamaika, ekstazi veyahut esrar satıcıları ve kullanıcılarıyla ilgili çok sert tedbirler ve çok ağır cezalar uygulanmazsa daha çok gencimiz bu yolda canını, malını, sağlığını ve aklını kaybedecek.

Bu milleti ne PKK ne FETÖ bitirebilir.

Bu milleti, bu gençliği uyuşturucu bitiriyor ve eğer çok acil tedbirler alınmazsa 15 Temmuzlarda sokaklarda tanklara, toplara karşı duracak gençlik bulamayacağız.

FETÖ ile mücadele ederken ihmal ettiğimiz sokaklardan tehlike çığlıkları yükseliyor!

Eğer biz bu gençlerimize sahip çıkmaz bu uyuşturucu baronları yok etmezsek bu bataklığa saplanmış gençlerimiz sadece kendilerine değil tüm topluma zarar verecek ve toplum için çok ciddi tehdit olacaktır ki oluyorlar…

Sayın Bakanımızdan, Sayın Valimizden, Sayın Gençlik Spor Müdürümüzden, Sayın Milli Eğitim Müdürlerimizden talebimiz bu meselenin üstüne kafa yorup mücadele başlatmaları.

Ama sakın okullara bir kaç polis yollayarak uyuşturucunun zararlarını anlatarak değil toplumun tüm kesimlerini uzmanlarla bilgilendirerek, direk ailelerle iletişim kurarak, onları eğiterek bu mücadeleyi bir an önce topyekûn olarak başlatmalıyız.

Bakın yine diyorum bir nesil elden gidiyor. Lütfen bu yaklaşan çok ama çok büyük tehlikenin farkında olalım.

Başyazı / Akasyamhaber

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER