Adnan ÖZ Haydi açılsın artık tahta
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Haydi açılsın artık tahta
Adnan ÖZ

Haydi açılsın artık tahta

Gerçekten ilgilenenlerin üzüldüğü, gerildiği, adeta papatya falı açarak açılacak mı açılamayacak mı diye sabırsızlandığı bir süreç yaşıyoruz.

Samsunspor’un bu günkü durumunda belki en az sorumlu olanlar bu yönetimdir ama onlarında yanlışları vardı. Çok basit çözülebilecek işleri kendilerine göre bir gerekçeyle yapmadılar.

Yönetim Musa Aydın’a futbolu bıraktırmayıp anlaşmalıydı. İvanov tabiri caizse adeta burada yattı gitmedi ve kendi yarım sezonunu heba etti. Ve Ekigho ne pahasına olursa olsun takımda tutulmalıydı.

Topçuların kaprislerini çekmeyeceğimiz, ilkesizlikleri varsa kapıyı göstereceğimiz gün mutlaka olmalıdır ama o gün bu gün değildi.

Gençlerle devam edelim dedik o zaman takımın başında devre arasına kadar Kenan Yelek dursa daha faydalı olabileceğini şimdi daha iyi anladık. Ama öyle ama böyle elimizdeki kadro buydu bu kadroyla devre arasına kadar gidecektik onu da Osman Özköylü hoca harcadı.

Malumun ilamına gerek yokken her maç öncesi ve sonrası kadro yetersiz kulübeye bakıyorum kimse yok sahaya bakıyorum kimse yok dememeliydi. Bizler bunu görmüyor muyuz? Bizler bile bunu demedik topçulara moral vermeye çalıştık. Hoca ise kendini kurtarmanın peşine giderek takımı bitirdi.

Ne sahadaki oyuncu konsantre olabildi ne de gençler de oynama isteği gelişti.

Topçularımızın yetenekleri sınırlı olabilir ama nadiren de olsa bazı maçlarda çok koşarak, mücadele ederek bu açıklarını kapatmışlardı onların morale, pohpohlanmaya ve desteğe ihtiyacı vardı onu da yapamadık. Beceri, imkansızlığı imkana çevirebilmektir.

Hocanın ise kendini kurtarmaya ihtiyacı vardı. Ve bu tavırlar topçuları tembelleştirdi ve bu son kaçınılmaz oldu. Şimdi geçmişi bırakıp bir an önce tahtanın açılmasını sağlamalıyız.

Son bir hamle yapıp tahtayı açtırıp bizi kısa ve orta vadede sonuca ulaştıracak adamların alınmasını sağlamalıyız. Bu yönetim bunu başaracak adımları atamazsa gereğini zaten yapacaktır. o zaman ise kulüp kayyuma kalacaktır ve birilerinin birileri için hesap verecek dedikleri durum ortaya çıkacaktır.

Benim geçmişte yöneticilik yapmış olan kimseyle bir derdim yok bir tek derdim Samsunspor’un iyi işler yapıp şehrime yakışır bir yere gelmesidir. Kimsenin hesaplaşmasına ya da birilerini alt etmesine aracılık edecek değiliz.

Ama sabrımızda sınıra geldi artık ne olacaksa olsun zira taraftar diye bir şey kalmayacak herkes takımdan soğuyor her geçen gün taraftarın takımı sahiplenmesi azalıyor.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER