Recep YAZGAN Kuşa mı bakalım İŞİD’e mi?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kuşa mı bakalım İŞİD’e mi?
Recep YAZGAN

Kuşa mı bakalım İŞİD’e mi?

“Allah isminden sonra, Celle Celalühu demek, Peygambere salavat getirmek yağcılıktır” diyen kendisi de bir ilahiyatçı olmasına rağmen, ilahiyat fakültelerinin ve imam hatip okullarının, İŞİD’çi yetiştirdiğini söyleyecek kadar iftira, yalan ve yanlışlarında haddini aştığını düşündüğümüz Mustafa İslamoğlu’nun saçmalıkları bütün bunlarla kalmadı.

Mustafa İslamoğlu şimdi de İFAM Kurucusu, Samsunlu İhsan Şenocak Hoca'ya da iftirayı attı.

Hilal TV’deki programında, "Bu Allah'tan korkmaza Samsun'da gitmişler Diyanet koca bir binayı al bunu tepe tepe kullan IŞİD'çi yetiştir diye vermişler. Buradan Diyanet'e, Diyanet içinde ehli vicdan varsa çağrı yapıyorum. Bu adamlara bu müesseseleri verdikten sonra hala bu memleketten IŞİD'e asker çıkıyor diye şikayet etmeye ne hakkınız var? Geleceğin IŞİD'ini bugünden yetiştiriyorsunuz zaten. Yeterince yatırım yapıyorsunuz geleceğin IŞİD'ine” diyecek kadar ileri gitti.

İhsan Hoca’ya sordum, “Hakkında kitap yazdım. Yakında piyasaya çıkacak onu hazmedemiyor” diye cevap verdi.

‘Yürek Devleti’ni ve ‘İman Risalesi’ni okuduğum bu adamın ilmi ve itikadi olarak ne kadar sakat birisi olduğunu düşünen sadece ben değilim babası da aynı görüşte.

Merhum Cahit Zarifoğlu da Mavera Dergisi’ne Trabzon’dan şiir yollayan bu zatı, “Şiiriniz bir hayli coşkulu ve heyecan verici. Şiirinizi okuyup bitirdikten sonra bir meydan mitinginde hoş şeyler dinlemiş gibi oluyoruz ve geriye bir şey kalmıyor” diyerek eleştirmişti.

İslamoğlu’nun iftiraları için, Zarifoğlu’ndan mülhem, ‘meydan mitinginde bile söylenmeyecek, aslı astarı olmayan, neye ve nereye hizmet ettiği meçhul algı operasyonları’ diyebiliriz.

Biz öyle desek ve böyle düşünsek bile İslamoğlu’nu hiç tanımayan, saçmalıklarını bilmeyen, takip etmeyen Samsun’un yerel bir gazetesi, İhsan Şenocak hakkındaki iftiralarını “Samsun’da İŞİD’e adam yetiştiriyor” diye manşetine taşıyabiliyor.

Peki, Ehl-i Sünnet alimi İhsan Şenocak’ın İŞİD için “Nebevî Harekete İhanetin Adı” dediğinden habersiz olanlar neden böyle bir manşeti şarjöre sürüyorlar dersiniz?

Haydi, haberi Twitter’a dayandırdın yaptın diyelim. Yetinmeyerek bir köşe yazısı yazmak ve köşeden, ‘diyaneti ve emniyeti göreve çağırmak’ neyin nesi oluyor.

Dünkü haberlerinde ise, Samsun Emniyet Müdürü’nden görüş almışlar; Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İslamoğlu tarafından 'IŞİD'ci yetiştirmekle' suçlanan Aşık Kutlu Eğitim Merkezi ile ilgili şu anda yapılan bir çalışma olmadığını, şimdiye kadar yaptıkları soruşturmalarda da bu merkezde 'IŞİD ya da benzeri bir yapı' tespit etmediklerini belirtmiş.

Durum gazetenin muhabirine dediğim gibi yani. ‘Emniyet bu manşeti ve köşesini ciddiye almaz!

Haber yapılmadan ve köşe yazılmadan sorulmalıydı.

Gazete’nin bu haberi manşete taşımasının arkasında gaye ise kanaatimce, suyu bulandırmak, hedef şaşırtmak, sureti haktan görüntü vermek.

Yoksa bu gazetenin yayın yönetmeninin “Dayan Taksim Samsun yanında!” manşetini de gördü bu Samsun.

Bu manşet, ‘aaa kuşa bak!’ diyerek, neyi kapatmaya çalışıyor ona bakmak lazım, bakılacaksa…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri