Recep YAZGAN Pelikanlar alçaktan uçar!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Pelikanlar alçaktan uçar!
Recep YAZGAN

Pelikanlar alçaktan uçar!

Reis’in tepesinde uçuşan bir pelikan sürüsünden bahsediyorlar.

Ben diyorum, ‘Pelikanlar öyle şey yapmaz. Bu kuş türünün öyle bir özelliği yok. Olsa olsa başka kuşlardan rol çalıyorlardır’

Diyorum ki Wikipedia’ya bakarak;

“Pelikan, iri su kuşu türlerinin ortak adıdır. Uzun gagaları, avlanmak için kullandıkları ve yutmadan önce gagalarıyla topladıkları avın bulunduğu suyu süzmeye yarayan geniş boğaz keseleri vardır.

Uzun bir süre fregat kuşları, karabataklar, tropik kuşları ve sümsük kuşları ile akraba olduğu düşünülen pelikanlar, günümüzde Pelecaniformes takımı olarak sınıflandırılır. En yakın akrabaları pabuç gagalılar ve hamerkoplar kuşlarıdır.

Hani burada baykuş?

Yazılanlar doğru ise ki ben Wkipedi’nin yalancısıyım, pelikanların avlarının tepesinde, etrafında dönmek gibi huyları hiç olmamış.

Genellikle su yüzeyinde ya da yüzeye yakın yerlerde yaşıyorlar diye bunu hemen havuza veyahut havuz medyasına neden bağlıyorsunuz?

Hımmm, bir de Ak Pelikan türü mü varmış bunların!

Su hayatına çok iyi uyum sağlıyorlarmış. Kısa ve kuvvetli bacakları, tamamen perdeli ayaklarıyla su içinde rahat ilerliyor, su üstünden kolayca havalanabiliyorlarmış.

Fakat bakın, bunların bile hedeflerinin yani avlarının tepesinde uçmak gibi bir özelliği yok.

İşte;

“Su yüzünden garip şekilde havalanmalarına rağmen bir kere uçmaya başladıktan sonra genellikle V şeklinde ve gruplar hâlinde uçarlar

Ben defans yaptıkça üzerime üzerime geliyorlar;

“İş senin bildiğin gibi değil, durum aynen bizim dediğimiz gibidir. Bunlar Reis’in etrafını öyle bir kuşatmışlar ki, adama nefes dahi aldırmıyorlar. Reis’in yakınında kendilerinden başka kimsenin varlığına asla tahammülleri yok. Hatta ve hatta, Reis ile İslamcıların irtibatlarını kesmek için ne alavereler ne dalavereler çeviriyorlar bir görsen, bir bilsen şaşarsın”

Evet, iş epey büyümüş. Neredeyse ikna olacağım.

FETÖ ile mücadelenin ‘at izi, it izi’ ortamından fırsat bularak, bunlar yeniden ortaya çıkmışlar, “Hükümete, Reis’e yakın, onu koruyup kollamakla kendilerini vazifeli olarak gösterip, bir de İMK - İslamcılıkla Mücadele Konsepti geliştirmişler.

Siyaseti ve toplumu İslamcı etkiden temizleme, arındırma ameliyesini üstlenen Ergenekoncu ve Fethullahçı cuntaların beceremediği işi becerebileceklerini zanneden bu kendini bilmezler, bu cesareti kimden ve nereden alıyorlar?

1071’den de daha eski Anadolu topraklarında kök salan İslamcılıkla mücadelede kim başarılı olmuş ki, bunlar olabileceğini zannediyor?

Strateji dedikleri şey de neymiş; Global Siyaset.

Bu nedenle Putin ve Trump’a da şaka yollu ‘Reyiz’ diyesilermiş.

Güzel Memleketimde ne acayip işler oluyor yahu!

Biz FETÖ ile mücadele ederken meydanı boş bulanlar bakın neler yapa gelmişler.

Üstelik bütün bu alevara işleri, Reis ile İslamcıların arasını açma girişiminin başını, dün Fethullah Gülen’e methiyeler düzen Küçük Pelikancıklar çekiyormuş.

FETÖ ile mücadele dahil, konuştuklarında mangalda kül bırakmayanların önce kendi geçmişlerine bakıp, bir kenara çekilmeleri gerekmez miydi?

Bu nasıl bir puslu hava ki, kim ne satıyorsa hemen alıcı bulabiliyor.

Bu Wikipedi yalan yazıyor galiba.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri