Adnan ÖZ Aman dikkat!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Aman dikkat!
Adnan ÖZ

Aman dikkat!

Büyük Samsunspor taraftarı sizlere sesleniyorum.

Herkesin gördüğü gibi çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz.

Samsunspor’un bu duruma düşmesinde sorumluluğu en az olan sizlersiniz.

Daha önce de yazdım bu kulübün asil sahibi Samsunspor taraftarı ve üyeleridir.

Yönetim, üyelerin tercihiyle ve oylarıyla seçilir ve o doğrultuda kulübü yönetir.

Yöneticilerin bir kısmı Samsunspor’u sevdiği için yöneticilik yapıyordur. Buna kimsenin itirazı olmaz, çünkü yöneticilik çok meşakkat isteyen bir iştir ve sıkıntılıdır kimseyi de memnun edemeyebilirler.

Bazı yöneticiler de Samsunspor’u sevmeyebilir ya da başka bir hesabı olduğu için yönetimde olabilir.

Futbolcular da profesyonel birer elemandır. Bugün burada yarın başka bir yerde işini yapacaktır.

Teknik direktörler de tıpkı futbolcular gibi profesyoneldir işini yapar. Başarılı ya da başarısız burada olmazsa başka bir yerde yine iş bulup çalışabilir.

Ama taraftar öyle mi?  Taraftar takımını çıkarsız sever, bazen sevgisi ve tahammülsüzlüğü kulübe zarar da verir ama sevgisi çıkarsız ve sonsuzdur.

O zaman ne yapmalıyız? Bugün susma sabır gösterme ve takımı sonuna kadar sabırla destek verme günüdür, çünkü içerdeki son maçımız olan Bandırmaspor maçını da tribünlerde olmak zorunluluğunu da düşünerek hareket etme mecburiyetimiz var.

Yönetim başarısız diye eleştirirsek, hoca yanlış yaptı diye istifasını istersek, topçular mücadele etmiyor diye hakaretler edersek bu takımı bu ligde tutamayız.

Büyük bir ihtimal bu puan bizi ligde tutamayacaktır. Çünkü Gaziantep ve Bandırma hoca değişikliğinden sonra müthiş bir motivasyona geldiler hele Bandırma kurtaracak gibi görünüyor burada Denizlispor dahil herkes düşme tehlikesini hissetmekte ama kimisi çok kimisi az.

Biz bugünden itibaren itidalli davranmalıyız, hocaya ve takıma moral vermeliyiz, kimin kime ne sözü ve kimin ne hesabı varsa bunu sezon sonuna bırakmalıdır.

Eskişehir maçında izlediğimiz Samsunspor’un o ruh haliyle artık puan alma ihtimali yok.

O zaman bu takımın moralini yükseltip onları motive etmek taraftara düşüyor.

Yine söylüyorum bu takımı oynatacak tek unsur artık moral ve taraftardır o morali vermeliyiz ve Bandırmaspor maçını da düşünmek zorundayız.

Çok dikkatli olmak zorundayız etrafımızda stadın kapanmasını gerektirecek hareketler yapan olursa onları engellemeliyiz yani bu takım bizim ona göre sorumluluk almalıyız bakarsınız seneye kimse kalmaz ama taraftar devam edecektir. AMAN DİKKAT!

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER