Başyazı Özel Okullarda 28 Şubatçılar mı Var?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Özel Okullarda 28 Şubatçılar mı Var?
Başyazı

Özel Okullarda 28 Şubatçılar mı Var?

Başörtülü bir öğretmen adayı kardeşimiz geldi ziyaretime. Dedi ki kaç zamandır özel okulları geziyorum, özgeçmiş bırakıyorum. Kimisi sen özgeçmişini bırak, biz sana döneceğiz diyor. Hala dönen olmadı.

Kimisi biz başörtülü öğretmen çalıştırmıyoruz dedi. Hatta eğer çalışma alanlarında başörtünü çıkartırsan seni değerlendirebiliriz diyen de çıktı. Özgeçmişimle ilgilenen olmadı, denemek için çağıran bile olmadı.

Gerçekse hatta içinde az buçuk gerçek bile varsa yaşanılan durum çok trajiktir. İktidarda özgürlüklerin partisi Ak Parti var. Ve özellikle de artık bu ülkede başörtülüler ikinci sınıf değil birinci sınıf vatandaş diye biliyoruz ama başörtülü bir öğretmen adayı denenme bile denenmeden sırf başörtülü diye iş bulamıyorsa vah ki vah, yazık ki yazıktır.

Bu kadar özel okulun açılma nedeni Ak Partidir. Bundan 15 yıl önceye gidildiğinde iki üç özel okul ki önemli bir kısmı FETÖ okulları iken bugün önüne gelen özel okul kuruyor, devletten teşvik alıyor.

Hatta çok da trajikomik olanı kimi özel okullar kendilerini iktidarın desteklediği okul olarak lanse ediyor ama buralarda bile başörtülülere yer yoksa burada çok yanlış bir durum var demektir.

Peki, bu öğretmen arkadaşımızın iddiasını buradan Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne soralım:

Samsun’da kaç özel okul var? Ve buralarda kaç bayan öğretmen çalışıyor ve bunların kaçı başörtülü?

Umarız bize gelen ve kendisine çok güvendiğimiz kardeşimizin bile yalancı çıkmasını umuyoruz aksini ise düşünmek istemiyoruz.

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER