Başyazı Atakum' da terör var, Devlet aranıyor?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Atakum' da terör var, Devlet aranıyor?
Başyazı

Atakum' da terör var, Devlet aranıyor?

Samsun'un en bahtsız ama en büyük ikinci ilçesi Atakum. Aylardır Kaymakam yok 180 bin nüfuslu ilçede. Milli Eğitim Müdürü yok. 

İlçe Emniyet Müdürü var mı onu bilmiyoruz ama onun da çaresiz olduğu ortada. Koskoca ilin Valisi Atakum'da oturuyor. Emniyet Müdürü Atakum'da oturuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı da Atakum'da oturuyor ve herkes bu kadar önemli ilçenin bu kadar önemli sorununa adeta sağır dilsiz.

Konumuz trafik. Daha doğrusu trafik terörü. Özellikle de akşam saatlerinin Atakum'da çok yoğun olduğunu biliyoruz. 

Hadi bunu geçtik. Yeşilyurt, Türkiş, Ömürevleri ve özellikle de Atakent kavşaklarında akşam saatlerinden gece yarılarına kadar adeta can pazarı yaşanıyor.

Kasksız motosiklet sürücüleri, sessiz akülü motorlar ve üzerlerinde çocuk yaşta kullanıcıları, bisikletliler mi ararsın…

Ya Yayalar! 

Yaz ayları nedeniyle karşıdan karşıya geçmeye çalışan genci yaşlısı herkes araçlarla adeta dans ediyor, ucu ucuna canlarını kurtarıyorlar.

Yayaya yeşil ışık yanıyor ama o arada yandan gelen araçlar kırmızı dinlemeden ve yayayı hiç düşünmeden basıyorlar gaza. Hele sarıdan kırmızı geçme ışıklarında sürat yüz mü desem yüz elli mi?
Bunun yanında sürekli sağdan sola soldan sağa makas atan araçlar. Ve ortalarda polis aracı yok olan da trafikle ilgilenmiyorlar.

Bu yazdıklarımızın eksiği var fazlası yok.

Şimdi buradan Sayın Valimize ve Emniyet Müdürümüze sesleniyoruz. Şöyle özel araçlarıyla bir kaç akşam Atakum Atatürk Bulvarını bir gezsinler. Kolaçan etsinler. Onlar da anlayacaklar Atakum'un akşam saatlerinden itibaren trafik terörüne teslim olduğunu, yayaların can güvenliklerinin olmadığını.

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER