Adnan ÖZ Ya evde yoksan!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ya evde yoksan!
Adnan ÖZ

Ya evde yoksan!

Aşkınla garip düştük, samsunspor’um/

Her şeyimiz tamamdı bir goldü noksan/

Yağmur, çamur demeden peşinden koştuk/

İçim ürperiyor ya saha da yoksan/

Bloklar arasında kopukluk vardı/

Taraftarı endişe, korkular sardı/

Umutlarım yine mi seneye kaldı/

İçim ürperiyor ya saha da yoksan.

Evet, üzgünüz onun için bir şeyler karaladık Cemal Safi ve Orhan Gencebay abilerimizin affına sığınalım. Manisaspor deplasmanından kazanılan galibiyet ümitlerimizi artırmıştı ve o heyecanla staddaki yerimizi de almıştık. Tribünler de hatırı sayılır bir taraftar vardı ve taraftarlar takıma olabildiğince moral vermeye çalışıyordu.                                                                                                                                      

Maça iyi de başladık ve maçın hemen başında bir de penaltı kazandık ama penaltıyı veren hakem adeta verilen karar değişmez ilkesinin içine ederim ben diyerek kararı değiştirdi. Acaba video hakem uygulaması mı var diye kafamız karıştı. Hakem önce pozisyon terste olmasına rağmen yan yardımcıya sonra da dördüncü hakeme sorarak penaltı kararını iptal etti.                              

Bu karar Samsunspor takımını olumsuz etkilerken rakibimizi de morallendirdi.Sakatlanan Kenan’ın yerine oyuncunun alınamayışı ve eksik oynarken yapılan bir kademe hatası ve yediğimiz gol adeta bizim takımı bitirdi. Rakibimiz ise geçen yıl ki gibi yata yata maçı kazandı.  Bu durum ve hakemin kötü yönetimi ve özellikle Sezer Özmen’in oyundan atılmaması hakemlik mesleği açısından yüz karası olmuştur. Bu kötü yönetim taraftarı da çileden çıkardı.   Maçın büyük bir bölümü rakibin 3 hocası oyuna müdahale etti. Ne hakem buna bir şey dedi ne de bizim saha içi ya da saha dışı yöneticilerimiz müdahale ettiler. Maçları Böyle rezil bir şekilde yöneten, tabiri caizse maçların içine eden hakemlerin düdüklerini asmasını ve hakemliği bırakmasını bekliyoruz. Acaba bu yılda mı üzerimize oynanıyor diye endişelenmeye başladık.                        

Rakibin yabancı oyuncularını izleyince bizim yabancıların yetersizliğini ya da en azından şimdilik yetersizliğini görmüş olduk. Rakibin yabancıları ve ön bölge oyuncuları topu biz kapar kapmaz hemen topun arkasına geçip savunma yaptılar.            

Bizim yabancı oyuncularımız ise bırakın topu kaybedince topun arkasına geçmeyi biz tekrar topu kazandığımızda ofsayttan bile çıkmamış durumda idiler fark bu kadar açıktı.

Ön bölge yeterli direnç gösteremeyince bütün yük defansa düştü böyle olunca tabii ki defansımız aksadı bayağıda açık verdiler ama bizim takımın tek sorunu ön bölge oyuncularının etkisiz ve verimsiz oluşu. Mevcut yabancıların düzelmesini ümit ediyoruz yoksa işimiz gerçekten zor yerli oyuncu kalitesi en iyi olan takımlardan biriyiz ama maalesef yabancı oyuncularımızın hala takıma katkısı olmadı. İnşallah ara bize iyi gelir de toparlanırız yoksa ümitlerimiz seneye kalır.

Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER