Başyazı Toprakçılıktan Daha Ulvi Değerleriniz Yok mu Sizin Sayın Uzunkaya!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Toprakçılıktan Daha Ulvi Değerleriniz Yok mu Sizin Sayın Uzunkaya!
Başyazı

Toprakçılıktan Daha Ulvi Değerleriniz Yok mu Sizin Sayın Uzunkaya!

AK Parti’den 22. Dönem Samsun Milletvekilliği yapmış olan, eski Samsun Müftü muavini Musa Uzunkaya, Davut Numanoğlu’nun görevden alınmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden bir yazı paylaşarak Numanoğlu’na sahip çıkarken AK Parti Hükümetinin eğitim politikalarına getirdiği ağır eleştiriler hayal kırıklığı oluşturdu.

Sayın Uzunkaya’nın sadece hemşehrisi Rizeli Davut Numanoğlu’na sahip çıkmakla kalmayarak kendisi gibi Rizeli olan ve akrabası Köksal Kır’ın yine hemşerisi Haluk Melekoğlu’nun mağdur edildiğini ifade etmesi de hemşericiliğin yani toprakçılığın bu kadarına da pes dedirtti.

Facebook’ta paylaştığı yazısında “Sizler gibi gerçekten deneyim, tecrübe ve üstün yetenekleri olan eğitimci ve idarecilerin, üst yöneticilerle siyaset erki tarafından daha iyi değerlendirilmesi için gayret sarf edilseydi” deyip mağdur edildiğini ifade ettiği isimlerin sadece kendi hemşeri ve yakın arkadaşlarından oluşması bunun yanında bu şehirde yıllardır eğitime destek vermiş, gönül vermiş ama mağdur edilmiş başka hiçbir isimden bahsetmemesi ise eski bir vekile ve eski bir müftümüze hiç yakışmadı.

Özellikle de bu şehre yaptığı Adım Adım Başarı projesiyle Türkiye’de birinci proje yapmış, Samsun eğitimine çıta yükselttirmiş ve nedensiz bir şekilde görevden alınmış Aytekin Girgin’den hiç bahsetmemesi de Sayın Vekilin ve sayın müftünün gözünün toprakçılıktan başka bir şeyi görmediğinin ispatı olarak sosyal medyada duruyor. 

Yine Sayın Vekilin, eğitim camiasından koptu dediği, KÖKSAL KIR'ı Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürüyken, İŞKUR Müdür yardımcısı yapan kendi kardeşi İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya değilmiş gibi yazması da hiç hoş olmamış. 

Yıllardır bu şehirde il ve ilçelerde yaşanan eğitim sıkıntılarını, eğitimde yapılan olumlu-olumsuz icraatları görmeden, değerlendirmeden sırf Rizeli ve sırf akrabaları görevden alındı, ayrıldı diye hem de kendi aidiyeti olan partiye ve iktidara bu derecede eleştirilerde bulunmak hangi akla, hangi vicdana ve hangi izana sığar?

Ayrıca Sayın Vekilimize; sahip çıktığı ve koruduğu çok eski arkadaşı Havza eski Milli Eğitim İlçe Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Bilen’in oğlunun FETÖ’den açığa alındığını ve gelinin atıldığını bilmiyorsa buradan bu bilgiyi kendisiyle paylaşmış ve bu hatırlatmayı da yapmış olalım.

Sayın Vekilimize ve Müftümüze; Peygamberimizin ‘Arab’ın Aceme, Acem’in Arab’a üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece ve sadece takvadadır’ hadis-i şerifini hatırlatarak selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

 Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER