Başyazı Samsun AK Parti İl Başkanlığı’na Kaç Aday Çıkacak!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Samsun AK Parti İl Başkanlığı’na Kaç Aday Çıkacak!
Başyazı

Samsun AK Parti İl Başkanlığı’na Kaç Aday Çıkacak!

Gündem yine kongrelere kilitlendi.

AK Parti Terme İlçe Kongresiyle başlayan sıcak ve gergin günler, hangi tarihte yapılacağı netleşmeyen AK Parti Samsun il kongresine kadar devam edecek.

Peki, AK Parti Samsun İl Başkan adaylığı için kaç aday çıkacak.

Yaptığı basın toplantısında görevden alınıp alınmayacağına dair sorulara genel merkez ne derse o olur şeklinde cevap veren AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’e göre, Aday olarak çıkmamın da bir anlamı yok.  Çünkü Genel Merkez ne derse o!

Buna rağmen adayların bir kısmı resmi bir şekilde resmen adaylıklarını açıklıyor, bir kısmı haber yoluyla isminin konuşulmasını sağlıyor, bir kısmı sosyal medya üzerinden hazırlık yapıyor ve bir kısmını da birileri bir yerlere hazırlıyor.

BAKALIM KAÇ İSİM KONUŞULUYOR

1 – MEHMET TEYYARE

Bir basın toplantısıyla adaylığını ilk açıklayan Mehmet Teyyare’ye göre “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Teyyare Ankara görüşmelerini tamamlayarak yola çıktığını belirterek, genel merkezin kendisine “çalışmalara başla” dediğini söylüyor.

2- MUSTAFA YEŞİLYURT

Kulislerde konuşulmaya başlandıktan sonra, Akasyamhaber’e verdiği özel haber ile adaylığını kesinleştirmiş oldu.

3 – ALİ AKYÜZ

Sosyal Medya üzerinden yaptığı birbirinden tuhaf ve esrarlı paylaşımlarıyla nereye koştuğu tam olarak belli olmayan AK Parti eski İl Başkanı Ali Akyüz’ün İl başkan adaylığı “görev alınmaz verilir” düsturu muvacehesinde son güne kadar bekleyeceği Olmazsa vekillik için koşmaya devam edeceği konuşuluyor.

4 – YILMAZ HOCAOĞLU

Bir dönem AK Parti Canik İlçe Başkan Adayı olmuş ve sonrasında milletvekilliği aday adayı olmuş olan Hocaoğlu ismi siyasilerin üzerinde mutabakata varabileceği bir isim gibi duruyor. İl ve ilçe Kongresi için genel merkez tarafından telefonla aranarak görüşlerine başvurduğunu öğrendiğimiz Hocaoğlu bir dönem Canik Belediyesi’nin şimdi de AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın da avukatı.

5- OSMAN ÇETİNKAYA

Ortalıkta patlamaya sabırsız bir canlı bomba gibi dolaşan  Çetinkaya’nın bu saatten sonra ne beklediği veya neyi ümit ettiği anlaşılabilir gibi olmasa da satranç kutusunda bekletilip hamle sırasında öne sürüleceği dedikodusu cılız da olsa dile getiriliyor.

6- ADEM GÜNEY

Kurmuş olduğu İnternet sitesi üzerinden şimdilik mevcut başkanı desteklediği açık bir şekilde görülen Güney’in şartlar yeniden belirlenip, kartların yeniden karılma vaktini kadar ismini diri tutmak zorunda olduğu ve bu nedenle ya Göksel’in yönetimine adamlarını yerleştirmesi veyahut kendisinin aday çıkarak siyaseten varlığını muhafaza etmesi gerektiği kulislerde konuşuluyor.

7 – ADEM BEKTAŞ

Atakum eski Belediye Başkanı Adem Bektaş’ın da Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasa, Atakum Belediye başkan adayı olabilmek için genel merkezin gözünün önünde olmak, bu nedenle oyun kurmak ya da oyun kurucuların dikkatini çekmek zorunda olduğu bu nedenle il başkan adaylığı için hamle yapmak yerine bekleyerek muhtemel görevlendirmede öne çıkabileceği kulislerin en çok öne çıkan dedikodularından birisi.

8 – HAKAN KARADUMAN

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş’ın il başkanlığı döneminde gençlik kolları başkanı olan Karaduman’ın halen AK Parti Samsun İl yönetiminden bir isim olarak Avukat Hakan Karaduman’ın mevcut başkan Göksel’in B Planı olacağı konuşuluyor.

9 – HASAN TAHSİN ŞENGÜL

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın HAS Parti’den siyaset arkadaşı ve aynı zamanda avukatı olan Hasan Tahsin Şengül’ün Bakan tarafından bir uzlaşma ismi olarak üne sürüleceği tartışılmaya başlandı.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER