Adnan ÖZ Kazanmak güzel!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kazanmak güzel!
Adnan ÖZ

Kazanmak güzel!

Kazanmak güzel, Balıkesirspor maçı bizim için birçok kazanımı olan maç oldu.

 Maçı kazandık kötü gidişe bir dur bakalım sen dedik, bu çok önemliydi bunu kazandık.

Takımda yok olmaya başlayan özgüveni yeniden sağladık, bu maçla bunu kazandık.

Takımda emeğe saygı yok algısı oluşmuştu ve takım ruhu bitiyordu, bu maçla bunu kazandık.

Takımda yardımlaşma ve bir takım olma ruhu kayboluyordu, bu maçla bunu kazandık.

En önemlisi de Samsunlu bir hoca olur mu kaygısı taşıyan insanlara olabileceğini göstermiş olduk.

Açıkçası ben kadroyu gördüğümde şaşırdım kaldım Besim hoca Samsunspor’un başında bir maça çıkma fırsatı bulmuş bunu da iyi değerlendiremeyecek diye endişeye kapıldım.

Kadroda 4 bek 2 stoper 2 ön libero 1 kaleci sadece 2 forvet ile, biri eski oyuncumuz mücadele, dayanıklılık ve oynama isteği konusunda çok iyi ve iyi niyetli ama gol becerisi sınırlı olan bir oyuncu ile yeni transfer edilmiş onunda yetenekleri sınırlı olan, örneğin hava hakimiyeti yok denecek kadar az, örneğin top indirip arkadaşlarını pozisyona sokamıyor ama toplara iyi vurup aralara koşular yapabiliyor olan tamamen oyunu tutmak adına kurulu bir takımla sahaya çıktık.

Bu bir strateji idi kazandık kazanan her zaman haklıdır Besim hocayı tebrik ediyor ona bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama maçı kaybetmiş olsaydık eleştiriler şöyle olacaktı takımda eksik ve yetersiz de olsa adam eksilten, şut çekebilen takımı hücuma çıkarabilen 3 oyuncu var 3 ü de yedek.

Maç kazanmak istiyorsan top oynama becerisi olan birkaç oyuncunun sahada olması gerekirdi. Gibi eleştirileri görecektik ama çok şükür ki maçı kazandık ta bu eleştirilere maruz kalmadık.

Aslında sezon başı iyi bir kadro (en azından kağıt üstünde) kurmuştuk istekli bir hoca ve ruhumuzu okşayan açıklamalar yapılıyor, beklentiler yükseliyordu bizde o sene bu sene dedik ama bir şey oldu takımın ahengi bozuldu. Yardımlaşma ve oynama isteği azaldı hoca takıma hükmedemez hale geldi ne oldu biliyorum ama yazmak uygun düşmez artık Alpay Özalan ile bu işin olmayacağı ortaya çıkmıştı. Hoca istifa etti kabul edilmedi diye biliyorduk ama öyle değilmiş, doğru ise hoca sözlü istifa etmiş yönetim yazılı ver demiş Alpay hoca vermemiş iş onun için uzamış Biz istifa ile göreve son vereme arasındaki farkı biliyoruz çok şükür ki bu iş bitti.                                                           

Bu ülkede futbol kültürü çok farklı, hoca tutmadıysa olmuyor ne kadar iyi yada kaliteli olduğunun önemi                                                                  Birçok takım hoca değişikliğiyle silkinerek kendisine geldi, bizde bu iş böyle oluyor. Şimdi söz yönetimde ya Besim hoca ya da başka bir hoca ama hocaların istedikleri rakamlar çok uçuk onun için Besim hoca ile devam etmek daha mantıklı. Besim hoca ile devam edilmeyecekse de gelen hocanın CV si Besim hocanınkinden daha başarılı olması gerekir.                                                                                         

Bu galibiyet ile yine ümitlerimiz yeşerdi bu hafta milli maç arası var haftaya Rize’deyiz, Rizespor’da da sıkıntılar var hoca ile oyuncular arasında problemler varmış İnşallah bizim maça kadar bu sorun çözülmez de bunu fırsata dönüştürürüz, bizim için sıçrama maçı olur.       

 Adnan ÖZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER