Adnan ÖZ Bir tuhaflık var!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bir tuhaflık var!
Adnan ÖZ

Bir tuhaflık var!

Gerçekten de oynadığımız oyunda bir tuhaflık var!                                                                                                                          

Sanki geçen yılki durum gibi bir durum varda bizlerin haberi yok! Sanki birileri devreyi böyle beraberliğe oynayarak bitirin! Alabildiğiniz kadar puan alın ikinci yarı biz sizi! Şampiyon! Yapacağız demişte içerde dışarda yenilmemek için oynuyoruz.

Allah aşkına bu takıma ne oldu Engin Hocanın ilk maçı olan Rizespor deplasmanında bazı bölümlerde 8 oyuncu ile gol arayan Samsunspor artık birkaç oyuncuyla gol arıyor, oda her zaman değil.

Tabidir ki bir takım hücumda çoğalamayınca gol kısırlığı çekmesi kaçınılmaz oluyor.  İçerde bile deplasman takımı gibi oynamak Samsunspor’a yakışmıyor.

Ortaya çıktı ki bu takım ligi zirvede bitirecek seviyede oyun oynayamayacak.

Takım ruhu ve yardımlaşma diye bir şey yok ya da biz göremiyoruz. Oyuncuların hiçbiri basit oynamıyor top ayağına gelen bir artisttik dönüş yapmaya çalışıyor, bu şekilde çok top kaybettik.

Oyuncularımız birkaç kez çok güzel gol olabilecek koşu yaptı ama topu atması gereken oyuncularımız topu basit oynamayınca atak girişimlerimiz pozisyon olamadan sonlandı.

Samaras da çok top kaybı yaşadı sanki karşısında rakip yokmuş gibi oynamaya çalışıyor, hele birkaç pozisyonu öyle bencilce ve ne yapmak istediği belli olmaz bir şekilde harcadı ki ne yapmak istediğini anlayamadık. Samaras maçın son dakikasında öyle bir gol kaçırdı ki belki de golü atsa hayatının en önemli golünü atmış olup kahraman olacakken köşeye baktı ama çok kötü bir vuruşla dışarı attı. Bu vuruş hem kendi moralini bozdu hem takımın moralini bozdu hem de taraftarın moralini bozdu.

Oyuncuların isteksiz oluşunu para alamamalarına bağlayanlar var şayet bu sebepten dolayı oyuncular isteksiz ise durum çok vahim, hiçbir futbolcunun böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

Kimsenin hiçbir takımda parası kalmaz biliyoruz ama oyuncularında bir sorumluluğu ve ihtiyaçları olabilir, futbolcuların ve çalışanların maaşlarının ödenememesi çok üzüntü verici bir durum.

Şayet durum böyle ise herkes isteksiz olsa bile Halil İbrahim Pekşen’in bu umarsız ve vurdumduymaz tavrı kabul edilemez. Halil İbrahim Pekşen bu şekilde giderse bu takımda yer bulamayacağı gibi bu seviyede hiçbir takımda yer bulamaz. 

Bu takımın kadrosunu Engin hoca kurmadı biliyoruz elindeki bütün oyuncuları deniyor ama takımı öne taşıma işini yapacak milli bir futbolcu olan Enes ile Trabzonspor’dan kiralık gelen, Trabzonspor’un çok şey beklediği golcü oyuncu Muhammet Beşir’in de görev almasını bekliyoruz.         

Bu takımın sorununu özetleyen bir durum yaşandı, maçın son bölümünde rakibin penaltı beklediği bir pozisyonda oyun epeyce durdu, bizim takımın tamamı geri gelmişti atış auta gitti kaleci oyunu başlatacak ama bir Allah’ın topçusu ileri çıkmıyordu, yani hücum düşünen yoktu benim kabullenemediğim de işte bu, içerde bile maç berabereyken zaman çalmak Samsunspor’a yakışmıyor. Yoksa her sonuç futbol oyununun içinde var, her takım her takımı yenebilir ama sadece biz biraz nazlanırız ve rakiplerimize kıyamayız!   

Karagümrük başkanı Cengiz Günaydın’ın iddiası ve bizim bunu değerlendirememiş olmamız sanırım bu haftanın konusu olur.

Adnan öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER