Başyazı Ne like’ı kardeşim yok mu bunun Türkçesi!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ne like’ı kardeşim yok mu bunun Türkçesi!
Başyazı

Ne like’ı kardeşim yok mu bunun Türkçesi!

OKA tarafından Samsun’un etkili tanıtım imkânlarını geliştirmek ve sosyal paylaşım platformlarında Samsun ile ilgili fotoğrafların paylaşımını arttırmak amacıyla hayata geçirilen çalışmanın adını 'LikeSamsun' olarak uygun gören zihniyeti kınıyor ve kaş yapayım derken göz çıkartma faaliyetlerinin farkında olmalarını diliyoruz.

Hatırlamaları lazımdır ki bu yıl Türkçe yılı.

Geçtiğimiz günlerde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleştirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk Dil Kurumu ile Uluslararası Kültür Dil ve Edebiyat Derneği iş birliğinde düzenlenen “Dilimiz Kimliğimizdir” başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

O konferanstan bihaber olanlara yeniden hatırlatalım ki, dünyadaki en güçlü dillerden biridir Türkçedir.

Türkçeyi sosyal medya diline karşı koruyamazsak, Samsun’u tanıtmış olmanın pek bir faydası olmayacak.

Çünkü bu tanıtım çalışmaları ile beklediğiniz turistlere kendinizden bir şey vermek yerine onlara buralara kadar gelmelerini gerektirecek bir şey olmadığını göstermiş olacaksınız.

Samsun’un tanıtımı için ortaya konan çabaya evet ama ‘Like’ gibi kökü dışarda kelimelerle bu işin başarılı olamayacağını zaman, emek ve para israfından başka bir şey elde edilemeyeceğinin de bilinmesinde fayda var.

OKA gibi bütçesi ortak bir havuz tarafından oluşturulan, yani doğrudan milletin parasını harcayan resmi veyahut yarı resmi kurumları da hayata geçirecekleri projelerde milletin diline karşı daha hassas olmaya davet ediyoruz.

Başyazı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER