Recep YAZGAN Ucube Amazon Heykeli de yıkılsın!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Ucube Amazon Heykeli de yıkılsın!
Recep YAZGAN

Ucube Amazon Heykeli de yıkılsın!

Samsun’un Batı Park bölgesinde iki Masonik Lions sembolünün arasında Amazon Kadın heykeli var.

Heykelin ayaklarının altına, kaidesinin etrafından dolanarak yıldız şeklindeki havuz ile tamamlanan bir de Türk Bayrağı resmetmişler.

Bayrak Kanununa göre zemine bu şekilde bayrak resmi yapılamaz.

İlgili kanun, Madde 7 - Yasaklar:

Türk Bayrağı, Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz.

Bu Kanuna ve tüzüğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır.

Ucube Sapık ve Yunan Masal kitaplarından ilham alınarak milli mücadele şehri Samsun’a dikilmekten imtina edilmeyen Amazon Heykelinin ayaklarının altındaki Ay Yıldızlı Türk Bayrağı, zemin seviyesinde çok fazla dikkat çekmezken havadan çekilen fotoğraflarda tam anlamıyla kendisini gösteriyor.

Samsun’un Terme bölgesinde yaşadıkları turistik ve fantastik bir hayalden öte bir anlam ifade etmeyen Amazon kadınları Samsun’un tarihine musallat edenler de gerçek tarihçiler değiller.

Bunların başını çeken emekli bir öğretmen.

Bu sorumsuz ve milli tarihten azade Halikarnas Balıkçısı zihniyetliler yüzünden Amazon belası Samsun’a yapıştı kaldı.

Mizahi tarafı güçlü şöyle bir hikâyesi de var bu işin;

Samsun’un Terme ilçesinin eski belediye başkanlarından birisi ilçesi turist çeksin diye bir Amazon Kadın heykelini toprağa gömdürmüş.

Ve tarihi kazılardan ‘Amazon Kadın Heykeli çıktı’ dedikodusunu yaydırmış.

Bu yalana kendisi de inanır hale gelmiş.

Her yıl Amazon heykelinin önünde toplanan Termeli kadınların açıklamalarındaki garabete bakın;

“Geçmişini yitiren Geleceğini bitirir, Termeliyiz Amazonuz, Amazonlar Thermodon’dan çıkmıştır, Amazonlar tarihsel bir mirastır, Amazonlar Gerçektir. Amazon büyülü bir sözcük. Amazonların M.Ö 12.yy da Terme’de yaşadıkları ve Terme’nin Amazonların başkenti olduğu bilinmektedir. Biz Termeliyiz, Amazon kadınlarıyız. Ata bineriz. Cirit atarız. Belirlediğimiz hedefi yay kullanıp ok atarak tam 12 den vururuz. DNA’larımız da Amazon kanı taşırız”

Müslüman Danişmentliler’in bakiyesi Samsun Kalesini binaların bodrumlarına hapseden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, bu ucube, sapık ve dinsiz Amazon Kadın heykelini bir an evvel yıkmalıdır.

Yerine Türk tarihini, milli ve manevi değerlerimizi kuşaktan kuşağa anlatabilecek; Malazgirt’i, Çanakkale’yi, Kut’ül Amare’yi ve dahi Afrin’i destanlaştıran kabartmalardan oluşan düzenlemeler yapılmalıdır.

Son söz;

Samsun’un utanç vesikası bu Amazon Heykelinin kaldırılması için bir imza kampanyası başlatacağım.

Toplanan imzaları Reis’e yollayacağım.

Eğer başaramazsam 2019 mahalli seçimlerinde oyumu Amazon Heykelini kaldırmayı taahhüt eden başkan adayına vereceğim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ferasi sisedibicamigozluklu     0000-00-00 Ve daha da özünü söyleyeyim , ben karar merciinde olsam pkk ya militan kazandırmak ile nam salmış , devlet düşmanligi ile ünlenmiş bir şehrin hemserisini burda kadın hakları ile konularda ....neyse lafın tamamı aptala anlatılır
Ferasi sisedibicamigozluklu     0000-00-00 Türkiye'de asıl ve sinsi mücadele sözde kadınlar üzerinden yürütülmekte, bu işin başını ise rotaru ve leons klüpleri, zoropdimistlerle şu veya bu şekilde düşmanligi olanlar çekmekte , aralarına da şuursuz bir kaç başörtüluyu alıp vitrin oluşturmaktadırlar .. PKK nin kadin yapılanmasında olan militanlarını youdube de falan biraz izleyin ,söylediklerine bakın , burada devlet eli ile kadınlara asilanmaya calisilanin çeyrek adım sonrasidir ...
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri