Adnan ÖZ Haksızlık yapmayalım!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Haksızlık yapmayalım!
Adnan ÖZ

Haksızlık yapmayalım!

Uzun zamandır defalarca yazdım yerli oyuncular ile oynayalım diye, bunu hem yabancıların isteksizliğine hem de formayı hak edene vermek gerekir diye düşündüğüm için söylemiştim.

Ama biz taraftar mantığıyla hareket ediyoruz oysa yöneticilik başka bir şey, farklı sorumlulukları var parasını verdiğimiz oyunculardan faydalanalım diye düşünüldü. Sonuç hüsran.

 Gelelim Samsunspor’un siyaseten sahipsizdi iddialarına. Samsunspor siyasetten ya da siyasetçilerden en fazla faydalanan kulüplerden biridir. Hatta bir kulüp başkanının ve aynı zamanda ikinci lig kulüpler birliği başkanı  “Samsunspor’a bu kadar yardım neden yapılıyor? Samsunspor’a yapılan yardımlarla bir ülkenin dış borcu ödenirdi” diye tepki gösterdiğine göre demek ki siyasetin katkısı olmuş.

Suat Kılıç’ın yaptıkları ortada, Çağatay Kılıç’ın yaptıkları ortada ve İshak Taşçı’nın yaptıkları ortada. Bunun yanında Fuat Köktaş kimse yokken kulübe başkanlık yapmış ve başkanlığı bıraktıktan sonra bile yardımlarına devam etmiştir. Ve en son Vali Bey takıma sahip çıkmak için belediye başkanlarını topladığında bütün belediye başkanlarına bir salma vurdu. Bildiğim kadarıyla bütün belediye başkanları da bu salmayı ödedi, hem de risk alarak ödedi. Riski şu, belediyeler sadece amatör kulüplere yardım yapabiliyor. Bu şartlarda bile siyaset Samsunspor’a sahip çıkmışken, siyaset Samsunspor’a sahip çıkmadı demek en azından yardım edenlere haksızlık olur.

Samsunspor’a asıl sahip çıkması gereken kurum Büyükşehir Belediyesi idi. O da yıllar önce yaşanmış sıkıntılı bir olaydan sonra sahip çıkmayı bırakmıştır. Büyük şehir belediye başkanının bu tavrı doğru değildir, kabul edilebilir değildir. Samsunlu işadamlarının sahip çıkmadığı da yanlıştır. Gücü nispetinde onlarca işadamı yardımcı olmuştur. Hiç olmaz ise yardım edenlere haksızlık edilmesin. Ben geçmişte yönetimde görev almış hiç kimse için kötü bir söz söylemem.

Samsunspor’u çok sevdiğim halde gel yönetimde yer al deseler alacağımı sanmıyorum. Samsunspor yönetiminde görev yapmak her baba yiğidin harcı değil. Samsunspor çok haksızlığa uğramıştır doğrudur ama bütün kulüpler haksızlığa uğruyor bana göre uğradığımız en büyük haksızlık final maçında uğradığımız haksızlıktır. Ogün ben de siyasilere feryadı figan ettim ama işin doğrusu siyasetin bu işe karışmamasıdır. Zaman zaman siyaset spora karışır ama esas olan siyasetin spora karışmamasıdır. Bir yıl önce Rizespor küme düştü hem de nasıl düştü hepimiz biliyoruz. Cumhurbaşkanımız, Rizespor’un küme düşmesi beni üzer dese Rize küme de kalırdı.

Allah razı olsun öyle bir şey demedi, dememeli de. Samsunspor’un şanssızlığı İsmail Uyanık’tan sonra kulüp iyi yönetilmedi buna rağmen İsmail Uyanık’a bile haksızlık yapıldı. Bildiğimiz kadarıyla kulüpte incelemeler devam ediyor, yanlış iş yapanlar varsa adalet gerekeni yapar diye düşünüyorum.

 Bizim bundan sonrasını planlayacak işlere kafa yormamız gerekiyor Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Samsunspor çalıştayı yapacağı ve “Samsunspor’u 5 yıl içinde Avrupa kupalarına oynayacak bir takım yapacağız” açıklaması kırılan ümitleri yeşertti. Umarız öyle olur heyecanla çalıştayı ve gelişmeleri bekliyoruz. Ama kongre kararının bu çalıştayın sonucuna göre alınması daha mantıklı olurdu. Geçmişte olanlar oldu birileri birilerini engelledi, adeta takoz oldu, “ bırakın Samsunspor düşsün, ne uğraşıyorsunuz” diyeni de biliyoruz. “ Samsunspor, Samsun’a kamburdur” diyeni de biliyoruz ama artık geçmişi bırakıp gelecek için kenetlenmek gerekir. Yoksa durum çok kritik, bir ihtimal bu çalıştay Samsunspor’un kurtuluşu olabilir. Onu bari iyi değerlendirelim.

Adnan Öz

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER